• 6 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (7 pkt.)
  • 8 .Girona FC (7 pkt.)

Real Murcia CF - FC Barcelona 0-3 w 1/16 finału Pucharu Króla

Piłkarze Barcelony wypunktowali trzecioligowy Real Murcia 3-0 w wyjazdowym meczu 1/16 finału Pucharu Króla. Rewanż rozegrany zostanie 29 listopada na Camp Nou.

Puchar Króla - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Trener "Dumy Katalonii" Ernesto Valverde dał odpocząć wielu swoim gwiazdom i szansę otrzymali zmiennicy, a nawet zawodnicy drugiej drużyny.

Barcelona narzuciła swoje warunki gry, ale długo nie mogła zdobyć bramki. Gospodarze skoncentrowali się na obronie i szukali okazji do kontry. W 11. minucie bliski zdobycia gola dla gospodarzy był Mateos, ale nie trafił w bramkę. W 28. minucie świetnej okazji po kontrze nie wykorzystał Llorente.

Udane akcje i niemoc Barcelony ośmieliły gospodarzy, ale właśnie wtedy, gdy atakowali coraz odważniej, stracili gola. W 41. minucie dośrodkował Gerard Deulofeu, a Paco Alcacer głową trafił do siatki. Był to jeden z dwóch strzałów, jakie faworyci oddali w pierwszej połowie.

Na 2-0 w 52. minucie podwyższył Deulofeu po efektownym rajdzie i strzale z pola karnego. Cztery minuty później Jose Arnaiz zdobył trzeciego gola dla Barcelony strzelając z linii pola karnego.

Gospodarze nie załamali się i ambitnie walczyli o honorowego gola. Bardzo bliski jego zdobycia był w 71. minucie Salva Chamorro, ale kapitalnie spisał się rozgrywający pierwszy mecz w sezonie Jasper Cillessen. W 87. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Elady, jednak dobrze interweniował Javier Mascherano.