Dziennik Barcy i Realu

Celta Vigo - Real Madryt 1-3 w Primera Division

Lider Primera Division, Real Madryt, mimo ciężkiej przeprawy, pokonał 3-1 na wyjeździe wicelidera, Celtę Vigo, w meczu 9. kolejki. Sevilla FC z Grzegorzem Krychowiakiem rozbiła 5-0 Getafe CF.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Piłkarze Celty są rewelacją bieżących rozgrywek, wcześniej rozbili między innymi 4-1 Barcelonę, dlatego "Królewscy" nie mogli jechać na ten mecz, jak po swoje.

Tymczasem już w ósmej minucie fanów Realu uspokoił niezawodny Cristiano Ronaldo, wykorzystując podanie Lucasa Vazqueza po dwójkowej akcji obu piłkarzy.

Potem nadeszły ciężkie minuty dla gości, gdy Celta odważniej zaatakowała. Klasę w bramce pokazywał jednak Keylor Navas, między innymi kapitalnie broniąc strzał Fabiana Orellany.

W 23. minucie to Real znów zadał cios. Danilo uderzył celnie z kilkunastu metrów i było 0-2.

Navas przed przerwą jeszcze kilka razy uratował "Królewskich" przed utratą bramki.

W 57. minucie Gustavo Cabral za protesty obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska, ułatwiając zadanie gościom. Doszło do przepychanek gospodarzy z sędzią, którego decyzje nie podobały się piłkarzom.

Niedługo później Isco trafił w poprzeczkę bramki Celty.

Gospodarze walczyli do końca i w 85. minucie zdobyli kontaktową bramkę po kapitalnym strzale z dystansu w okienko w wykonaniu Nolito.

W piątej minucie doliczonego czasu gry Marcelo zdobył trzecią bramkę dla gości, pozbawiając Celtę nadziei na remis.

Celta Vigo - Real Madryt 1-3. Raport meczowy

W wieczornym spotkaniu Sevilla FC pokonała 5-0 Getafe CF. Cały mecz w barwach zwycięzców rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Triumfatorzy mieli w tym spotkaniu aż trzy rzuty karne, a hat-trickiem popisał się Kevin Gameiro.

Pozostałe bramki zdobyli: Ever Banega i Jewhen Konoplianka.

Goście kończyli mecz w osłabieniu, bo w 59. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Carlos Vigaray.

Sevilla FC - Getafe CF 5-0. Raport meczowy

Primera Division: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: celta vigo | Real Madryt | Primera Division