Dziennik Barcy i Realu

FC Barcelona - Rayo Vallecano 5-2 w Primera Division

FC Barcelona pokonała 5-2 Rayo Vallecano w ósmej kolejce Primera Division. To był wieczór Neymara, który ośmieszał rywali i zdobył cztery bramki. Barca zrównała się punktami z liderującym Realem Madryt, a Neymar wskoczył na pierwsze miejsce na liście strzelców La Liga.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Real Madryt pokonał 3-0 Levante, a wieczorem Barcelona ruszyła w pościg za "Królewskimi". Zadanie miała utrudnione brakiem kontuzjowanego Leo Messiego.

Już w 2. minucie rzut wolny 20 metrów od bramki gości wywalczył Neymar, ale uderzył wprost w mur.

Trzy minuty później Sergi Roberto genialnym podaniem obsłużył Ivana Rakiticia, a ten, zupełnie niepilnowany, przegrał pojedynek z bramkarzem gości Antonio Rodriguezem.

Chwilę później "setkę" zmarnował Luis Suarez, który nie potrafił wykorzystać błędu golkipera Rayo Vallecano.

Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły. W 15. minucie Bebe dośrodkował mocno z lewej strony, a Javi Guerra z bliska wpakował piłkę do bramki Claudio Bravo. 0-1 i konsternacja na trybunach!

Barca ruszyła do ataku i sześć minut później miała karnego, po tym jak Diego Llorente wyciął w polu karnym Neymara. Sam poszkodowany zmylił bramkarza i zrobiło się 1-1. Chwilę później Sandro powinien dać prowadzenie "Dumie Katalonii", ale wysłał piłkę w trybuny w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rayo.

W 32. minucie Barcelona prowadziła 2-1, a Neymer skopiował swój wyczyn. Najpierw założył "siatkę" Nacho, a ten sfaulował Brazylijczyka. Potem wykorzystał kolejną jedenastkę, nie dając szans bramkarzowi.

W końcówce pierwszej połowy Neymar po raz trzeci był ewidentnie faulowany w polu karnym, ale sędzia Perez Montero chyba bał się podyktować trzeciego karnego i tym samym popełnił poważny błąd.

Tuż po przerwie wyrównać mógł Javi Guerra, lecz dwa jego strzały z bliska zatrzymał Bravo.

W 69. minucie Neymar skompletował hat-tricka, dobijając strzał Luisa Suareza. Minutę później brazylijski napastnik zdobył czwartą bramkę, wykorzystując podanie Urugwajczyka.

Osiem minut później Neymar wystąpił w roli asystenta, kapitalnie obsługując Suareza, a ten z bliska podwyższył na 5-1.

W końcówce rozmiary porażki zmniejszył Jozabed.

Neymar objął prowadzenie na liście strzelców Primera Division. Brazylijczyk ma osiem goli.

FC Barcelona - Rayo Vallecano 5-2. Raport meczowy

Primera Division: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Rayo Vallecano | Lionel Messi | Primera Division