Dziennik Barcy i Realu

Francisco Buyo: Ronaldo i Messi to piłkarskie potwory

​"Lionel Messi i Cristiano Ronaldo to piłkarskie potwory" - powiedział Francisco Buyo. Legendarny bramkarz Realu Madryt podkreślił jednak, że żaden z nich nie może się równać z Diego Maradoną.

Primera Division. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

Messi i Ronaldo to największe gwiazdy odpowiednio Barcelony i Realu Madryt. Obaj wspaniali zawodnicy dzisiaj rozpoczynają sezon Primera Division. Barca zagra na wyjeździe z Athletikiem Bilbao, a Real zmierzy się ze Sportingiem Gijon.

Głos na temat dwóch największych ikon współczesnej piłki postanowił zabrać teraz legendarny bramkarz Realu Madryt - Paco Buyo. Znakomity przed laty golkiper podkreślił, że nie obawiałby się starcia z żadnym z gwiazdorów, bo miał okazję zmierzyć się już z kimś lepszym od nich.

"Leo i Cristiano są świetni, ale mają zupełnie inne atuty. Kiedy sam byłem bramkarzem Realu Madryt, miałem okazję rywalizować z Diego Maradoną. On był moim zdaniem najlepszym zawodnikiem w historii" - powiedział Buyo.

"Maradona miał podobny styl gry do Messiego. Mimo to, w większości meczów to ja byłem w zwycięskim zespole. Dlatego myślę, że nie można się obawiać żadnego piłkarza, nawet najlepszego" - dodał legendarny bramkarz.

"Trzeba przyznać, że siła duetu Messi-Ronaldo jest niebywała. To prawdziwe piłkarskie potwory. Są w stanie w pojedynkę rozbić każdą defensywę. Nie da się ich zatrzymać" - zakończył Buyo.

W poprzednim sezonie Messi zdobył dla Barcelony 58 bramek w 57 meczach we wszystkich rozgrywkach. Ronaldo strzelił natomiast 61 goli dla Realu w 54 spotkaniach.

Dowiedz się więcej na temat: Cristiano Ronaldo | FC Barcelona | Real Madryt