Dziennik Barcy i Realu

John Toshack: To okrutne obwiniać Messiego

"To okrutne obwiniać Messiego za ostatnie wyniki Barcelony" - powiedział John Toshack, były trener m.in. Realu Madryt.

Mistrzowie Hiszpanii spisują się ostatnio zdecydowanie poniżej oczekiwań, przegrali trzy mecze z rzędu w różnych rozgrywkach.

Reklama

"Duma Katalonii" odpadła w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Atletico Madryt, ulegając w rewanżu 0-1. Potem doznała niespodziewanej porażki w takim samym stosunku z Granada CF w Primera Division, przez co zredukowała swoje szanse na obronę tytułu. Wreszcie w finale Pucharu Króla lepszy od Barcelony okazał się Real Madryt wygrywając 2-1.

Messi w tych meczach nie tylko nie trafił do siatki, ale również spisywał się słabo, dlatego spotkał się z mocną krytyką.

"To okrutne obwiniać Messiego. Nie można całej winy zwalać na niego. Messi gra na wysokim poziomie, ale od niego zawsze wymaga się więcej" - powiedział Toshack radiu La Xarxa.

"Wszyscy mówią, że Barcelona jest najlepszą drużyną w historii i oni byli jedną z najlepszych ekip wszech czasów, ale muszą wrócić na ten poziom, zanim będzie za późno" - dodał Walijczyk.

Z powodu słabszych rezultatów przyszłość trenera Gerarda Martino w tym klubie stanęła pod dużym znakiem zapytania. Kolega po fachu usprawiedliwia jednak Argentyńczyka.

"Kontuzje Victora Valdesa, Gerarda Pique, Carlesa Puyola - "Tata" Martino nie miał szczęścia. Nie podoba mi się jednak gra Javiera Mascherano na środku obrony. To bardzo ważna pozycja. Barcelona ma pracę do wykonania w lecie. Muszą podpisać kontrakt ze środkowym obrońcą" - stwierdził Toshack.

Dowiedz się więcej na temat: Lionel Messi | Gerardo Martino | FC Barcelona