Dziennik Barcy i Realu

Luis Enrique oficjalnie trenerem FC Barcelona

Luis Enrique oficjalnie został trenerem FC Barcelona. W środę podpisał kontrakt z "Dumą Katalonii".

Chociaż już w poniedziałek poinformowano, że 44-letni szkoleniowiec przejmie zespół, to dopiero dzisiaj sfinalizowano formalności.

Reklama

Luis Enrique związał się z Barceloną do połowy 2016 roku. Na stanowisku trenera zastąpił Gerarda Martino, który odszedł po rocznej przygodzie z "Dumą Katalonii".

Nie mogło być jednak inaczej, ponieważ Barcelona po raz pierwszy od sześciu lat nie zdobyła żadnego poważnego trofeum, choć mistrzostwo przegrała dopiero w ostatniej kolejce na rzecz Atletico Madryt

Martino stracił posadę, a prezes Josep Bartomeu zapowiedział gruntowne zmiany.

- Wchodzimy w okres gruntownych zmian. Jest kilku piłkarzy, z którymi się pożegnamy, ale nie zmienimy naszej filozofii. Przed nami decyzje do podjęcia, o których poinformujemy w ciągu najbliższych dni - mówił Bartomeu po zakończeniu sezonu La Liga.

Zachowanie filozofii Barcelony ma gwarantować Luis Enrique. W 2008 roku przejął on z rąk Josepa Guardioli rezerwy "Dumy Katalonii". Guardiola poprowadził pierwszy zespół Barcelony do wielkich sukcesów, a Luis Enrique terminował jeszcze w AS Roma, natomiast w kończącym się sezonie zasiadał za sterami Celty, tworząc w Vigo drużynę grającą bardzo atrakcyjny futbol.

Luis Enrique jako piłkarz w latach 1991-96 grał w Realu Madryt, ale kolejnych osiem lat spędził w FC Barcelona.

Dowiedz się więcej na temat: Luis Enrique | FC Barcelona
Najlepsze tematy