Dziennik Barcy i Realu

Primera Division: FC Barcelona - Deportivo La Coruna 2-0

Barcelona tydzień po porażce z Realem Madryt nie olśniła, ale spokojnie wypunktowała Deportivo La Coruna, wygrywając 2-0. Czterdziestego gola w sezonie ligowym zdobył Lionel Messi.

FC Barcelona rozpoczęła mecz z zamykającym tabelę Deportivo La Coruna m.in. bez Leo Messiego, Xaviego i Andresa Iniesty.

Na początku spotkania widać było w grze Barcy brak wspomnianych liderów zespołu. Z czasem jednak Katalończycy spychali rywala do coraz głębszej defensywy.

Kibice na Camp Nou pierwszej bramki swych ulubieńców doczekali się dopiero w 38. minucie. Daniel Alves dośrodkował z prawej strony, a Alexis Sanchez niezbyt mocnym strzałem głową zaskoczył Daniel Aranzubię.

Po godzinie gry na boisku pojawił się Messi, który zastąpił Davida Villę. Kilka minut później na plac gry wszedł także Iniesta w miejsce Thiago.

Messi "zabawił się" w 88. minucie kiedy to przeprowadził znakomitą akcję, wymienił piłkę z Alexisem i sprytnie posłał ją nad bramkarzem Deportivo.

Argentyńczyk zdobył gola w 17. ligowym meczu z rzędu.

Już w najbliższy wtorek Barcelonę czeka rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z AC Milan. W Mediolanie hiszpański zespół przegrał 0-2.

FC Barcelona - Deportivo La Coruna 2-0. Raport meczowy

Primera Division: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO