Dziennik Barcy i Realu

Puchar Króla: Atletico - Real 0-2

Real Madryt zagra w finale Pucharu Hiszpanii. W rewanżowym meczu półfinałowym "Królewscy" pokonali na boisku rywala Atletico Madryt 2-0. W środę w drugim półfinale Real Sociedad spotka się u siebie z FC Barcelona, z którą przegrał przed tygodniem 0-2.

Real, który pierwsze spotkanie u siebie wygrał 3-0, już w siódmej minucie rewanżu rozstrzygnął losy dwumeczu.

Cristiano Ronaldo wpadł w pole karne gospodarzy, gdzie sfaulował go Javier Gaitan. Sędzia Alberto Undiano Mallenco wskazał na "wapno", a Ronaldo mocnym strzałem w róg nie dał szans Danielowi Aranzubii.

Minęło zaledwie kilka minut, a arbiter podyktował kolejną jedenastkę dla "Królewskich". Tym razem faulowany był Gareth Bale, a skutecznym egzekutorem karnego znów okazał się Ronaldo.

Real, prowadząc 5-0 w dwumeczu, mógł pozwolić sobie na spokojną grę. Po przerwie żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku spotkania.

Zespół ze stolicy na finałowego rywala musi poczekać do środy. W drugim półfinale zagrają Real Sociedad San Sebastian i FC Barcelona.

Puchar Hiszpanii: wyniki, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Atletico Madryt | Real Madryt | Puchar Hiszpanii | Cristiano Ronaldo