Dziennik Barcy i Realu

Real Madryt - Almeria 3-0

Real Madryt pokonał Almerię 3-0 i traci dwa punkty do liderującej w Primera Division Barcelony. Piękną bramkę zdobył James Rodriguez.

Carlo Ancelotti zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce. W bramce stanął Keylor Navas. W pomocy wystąpił Asier Illarramendi, a na skrzydle Jese.

Real prawie do końca pierwszej połowy nie mógł pokonać bramkarza Almerii. Z ostrego kąta uderzał Marcelo, ale jego strzał zatrzymał Ruben. Dwa razy z rzutów wolnych próbował Cristiano Ronaldo. Raz strzał Portugalczyka przeleciał tuż nad poprzeczką.

Real dopiął swego w 44. minucie. Pięknego gola strzelił James Rodriguez. Kolumbijczyk uderzył z około 20 metrów z woleja i piłka wylądowała pod poprzeczką bramki Almerii.

Tuż po przerwie padł drugi gol. Toni Kroos zagrał płasko przed bramkę w poszukiwaniu Cristiano Ronaldo. Uprzedził go Mauro dos Santos, który wpakował piłkę do własnej bramki.

Real zadowolony z dwubramkowego prowadzenia zwolnił tempo. W 74. minucie przewagę mógł zwiększyć Javier Hernandez. "Chicharito" nieznacznie spudłował po podaniu Ronaldo.

W 85. minucie było 3-0. Z bliska trafił Alvaro Arbeloa, który wykorzystał dokładne podanie "Chicharito".

Zwycięstwo "Królewskich" oznacza, że nadal tracą oni do Barcelony dwa punkty. Do końca rozgrywek Primera Division zostało cztery kolejki.

Real Madryt - Almeria 3-0 (1-0)