Dziennik Barcy i Realu

Szkółka Barcelony w Warszawie znowu zagrożona

Polfa Tarchomin po raz kolejny wypowiedziała wojnę szkółce Barcelony w Warszawie. Firma chce odebrać dzierżawione tereny, na których znajduje się baza treningowa akademii.

- W minionym tygodniu dostaliśmy wezwanie od sądu okręgowego. Polfa nadal chce interpretować umowę, którą z nami zawarła - przyznał w rozmowie z Interią dyrektor zarządzający szkółki Witold Miller.

Reklama

Dla przypomnienia. W listopadzie Polfa wypowiedziała umowę szkółce twierdząc, że ta złamała warunki porozumienia m.in. budując dla dzieci na terenie ośrodka trzecie boisko. Włodarze szkółki twierdzili i nadal uważają, że z ich strony nie doszło do żadnych zaniedbań. Za pierwszym razem sprawę z dużą pomocą mediów i m.in. ministra sportu Witolda Bańki udało się pomyślnie rozwiązać. Polfa wycofała się ze swoich żądań. Jak się jednak okazało nie na długo.

- Ciężkie o jakieś klarowne wytłumaczenie tej sytuacji. Mimo wcześniejszego zaangażowania rządu w tę sprawę, Polfa nadal podejmuje działania przeciwko nam, wynajmując najdroższe kancelarie - przyznaje Witold Miller.

Włodarze szkółki zapewniają, że z ich strony nie doszło do żadnych zaniedbań. Umowę analizowało dla nich wielu prawników i nikt nie dopatrzył się nieprawidłowości. Chociaż ostatnia sprawa została pomyślnie rozwiązana na korzyść szkółki z pomocą samego ministra sportu, Polfa wciąż nie odpuszcza. Żeby przejąć tereny, na których trenują dzieci, firma wydaje pieniądze na najdroższe kancelarie.

FCB Escola Varsovia jest największą szkółką piłkarską w Polsce i największą akademią Barcelony na świecie. Na terenie należącym do Skarbu Państwa wybudowali najnowocześniejszą bazę treningowa w kraju. Po prawie pięciu latach ich działalności, na początku tego roku na testy do Barcelony został zaproszony wychowanek szkółki z Warszawy - Marcin Bułka. 16-latek ma szansę zostać pierwszym polskim piłkarzem w ekipie "Dumy Katalonii".

Na razie trzeba czekać na rozstrzygnięcie sprawy z Polfą, która bardzo możliwe, że zostanie ostatecznie wyjaśniona dopiero w sądzie.

Autor: Adrianna Kmak

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona
Najlepsze tematy