Mistrzostwa świata 2014

Dejan Savicević: Wygra Argentyna, bo ma Messiego

Dejan Savicević, słynny jugosłowiański piłkarz, a obecnie prezes czarnogórskiego związku, uważa, że tytuł mistrza świata przypadnie Argentynie, głównie ze względu na Lionela Messiego.

"Stawiam na Argentynę ze względu na znakomitego Messiego. Do jego zbioru trofeów brakuje tylko Pucharu Świata. Mecz z Holandią zapowiada się jednak jako ciężki, zwłaszcza, że zabraknie kontuzjowanego Angela Di Marii" - powiedział 48-letni Savicević, cytowany przez media w Czarnogórze.

Reklama

W półfinałach brazylijskiego mundialu gospodarze zagrają z Niemcami we wtorek, zaś następnego dnia "Albicelestes" spotkają się z "Pomarańczowymi".

"Siła Argentyny tkwi w ataku, z kolei słabość Holandii w defensywie. Nie podoba mi się jej gra obronna i nie widzę szansy na jej poprawę" - dodał były zawodnik m.in. Milanu i Crvenej Zvezdy Belgrad.

Savicević przyznał, że nie był zachwycony ćwierćfinałowymi spotkaniami MŚ.

"Zbyt dużo było taktyki i kalkulacji. Na przykład Holendrzy długo nie atakowali, tylko skupiali się na tym, aby nie popełnić błędu. Lepiej prezentowali się od drugiej połowy. W finale widzę jednak Argentynę i Brazylię" - przyznał.

W tegorocznych MŚ Bałkany reprezentowały Chorwacja oraz Bośnia i Hercegowina. Oba zespoły odpadły już po rundzie grupowej.