Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014. Problemy żołądkowe Robina van Persiego

Z powodu problemów żołądkowych pod znakiem zapytania stoi występ holenderskiego napastnika Robina van Persiego w środowym półfinale mistrzostw świata z Argentyną. We wtorek piłkarz trenował indywidualnie.

- Nie wiem - odpowiedział krótko trener "Pomarańczowych" Louis van Gaal na pytanie dziennikarza, czy snajper Manchesteru United, który w mundialu trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, będzie gotowy na środowy wieczór.

Reklama

- Wstrzymamy się z decyzją do jutra, bo to bardzo ważny zawodnik naszej drużyny - dodał szkoleniowiec.

Z podobnych powodów razem z drużyną nie ćwiczył w Sao Paulo obrońca Daryl Janmaat.

Niepewny jest też występ w półfinale środkowego obrońcy Rona Vlaara, który leczy uraz kolana. Za to pomocnik Nigel de Jong szybciej niż przypuszczano wyleczył przepuklinę i być może będzie do dyspozycji trenera.

- Gdyby on jutro pojawił się na boisku, można by mówić o cudzie. Ale dziś nie można tego wykluczyć - podkreślił van Gaal.

Jego zdaniem spotkanie z Argentyną będzie wyrównane, a decydować może łut szczęścia.

- W półfinale MŚ nie ma faworyta. Zagrają wyrównane zespoły, których szanse oceniam na 50:50. Myślę, że wyniki w obu spotkaniach tego etapu będą podobne, jak w ćwierćfinałach czy 1/8 finału - powiedział.

Pytany o znaczenie Lionela Messiego dla ekipy argentyńskiej, odpadł, że futbol to gra zespołowa, a nie dyscyplina indywidualna, ale...

- Do tej pory raczej swoje najlepsze mecze rozgrywał na poziomie klubowym. Na mundial przyjechał z zamiarem osiągnięcia wreszcie czegoś wielkiego z reprezentacją. A naszym zadaniem jest mu to uniemożliwić - przyznał przyszły trener Manchesteru United.

Nie chciał zdradzić, jaką taktykę obierze na środowe spotkanie, gdyż zależy ona w jakimś stopniu od składu rywali.

- A w nim jest sporo znaków zapytania. Trudno do końca przewidzieć, jak będą wyglądać poszczególne formacje w Argentynie. Gdy zobaczę jej podstawową jedenastkę, wtedy będę wiedział, jak zagra i jaką taktykę my powinniśmy zastosować - podsumował van Gaal.

Mecz Holandia - Argentyna w środę w Sao Paulo o godz. 22 czasu polskiego.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Holandii | Robin van Persie | van gaal