Mistrzostwa świata 2014

MŚ 2014: Thiago Silva: Neymara sfaulował tchórz

Neymar pomógł Brazylii dotrzeć aż do półfinału. Teraz „Canarinhos” muszą poradzić sobie bez niego.

Luiz Felipe Scolari, selekcjoner reprezentacji Brazylii:

Reklama

- Neymara, który był naszym punktem odniesienia i który pozostaje jednym z najlepszych piłkarzy świata, nie będzie na boisku w meczu półfinałowym. Mamy jednak zespół ponad dwudziestu graczy, wyselekcjonowanych z wielką starannością. Ci zawodnicy mają świadomość swojej wartości.

- Mamy wszelkie warunki, by pokonać czekające nas trudności i utrzymać prowadzenie. W meczu półfinałowym zagramy dla siebie i dla Neymara, podążając za głównym celem, który nasza reprezentacja wyznaczyła sobie już na samym początku: awansować do finału. Kapitan "Canarinhos", Thiago Silva, odniósł się do faulu na Neymarze w ćwierćfinale z Kolumbią. Atak Camilo Zunigi był bezpośrednią przyczyną poważnego urazu Neymara.

Thiago Silva, kapitan reprezentacji Brazylii:

- Niestety, Neymar został wyeliminowany z turnieju przez zachowanie, które określam jako tchórzowskie. Ludzie myślą, że było to zwykłe popchnięcie, ale tak nie było. Jestem obrońcą i teoretycznie wiem, jakimi sposobami można powstrzymać rywala w takich sytuacjach. Nie ma takiej opcji, żeby obrońca podniósł swoje kolano na wysokość pleców rywala po to, aby kopnąć piłkę, która znajduje się z przodu - jedyne wytłumaczenie takiego ataku to chęć świadomego wyrządzenia krzywdy. Takie rzeczy nie dzieją się normalnie na boisku.

Thiago Silva także nie wystąpi w półfinałowym meczu przeciwko Niemcom. Brazylijski obrońca pauzuje za dwie żółte kartki. Chociaż jego rodzima federacja wnioskowała o anulowanie zawieszenia, FIFA nie przychyliła się do tej prośby.

Tłum. Katarzyna Kasińska


Dowiedz się więcej na temat: Neymar | Luiz Felipe Scolari | Thiago Silva | reprezentacja Brazylii