MŚ Rosja 2018

Chelsea. Giroud zamieni Londyn na Madryt?

Nie jest tajemnicą, że po dużych turniejach panuje wzmożony ruch na rynku transferowym. Dzięki dobremu występowi na rosyjskim mundialu pracodawcę może zmienić Olivier Giroud.

Francuski napastnik znalazł się na celowniku Atletico Madryt. Francuz jest zawodnikiem Chelsea zaledwie od pół roku, ale przyjście na Stamford Bridge trenera Maurizia Sarriego oznacza, że jego regularna gra dla "The Blues" jest jeszcze bardziej niepewna, niż do tej pory. W ostatnim sezonie piłkarz wystąpił w 17 spotkaniach niebieskich we wszystkich rozgrywkach.

Reklama

W Londynie zakładano, że sprzedadzą mierzącego 193 cm napastnika przy sprowadzeniu Gonzala Higuaina. Co prawda transakcja między Chelsea a Juventusem nie jest pewna, ale przedstawiciele angielskiego klubu spotkali się z tymi z Atletico w sprawie Giroud.

Początkowo klub z Madrytu myślał nad Nikolą Kaliniciem, którego karta jest w posiadaniu AC Milan, ale Hiszpanie nie chcą czekać na decyzję "Rossonerich" odnośnie przyszłości Chorwata.

Giroud podczas mistrzostw świata co prawda nie strzelił gola, a turniej skończył z zaledwie jedną asystą. Był jednak ważnym ogniwem w zespole zdobywców Pucharu Świata. Prawie wszystkie mecze (z wyjątkiem pierwszego, z Australią) zaczynał w podstawowej jedenastce.

Dowiedz się więcej na temat: Olivier Giroud