MŚ Rosja 2018

Mohamed Salah zmuszony do zdjęć z czeczeńskim dyktatorem

Skrzydłowy Liverpool FC Mohamed Salah znalazł się w niecodziennej sytuacji. Piłkarz odpoczywał w swoim pokoju hotelowym w Groznym, gdy nagle został wezwany do recepcji. Okazało się, że czekał na niego czeczeński dyktator Ramzan Kadyrow, który nakazał zawodnikowi, by pojechał z nim na stadion i zrobił serię zdjęć.

Zdjęcia Salaha i kontrowersyjnego lidera Czeczenii szybko pojawiły się w sieci. Na jednym z nim Kadyrow mocno ściska rękę Egipcjanina. Od razu pojawiły się głosy, że Kadyrow wykorzystał znanego piłkarza w politycznych celach i przede wszystkim, by ocieplić swój wizerunek. Zarzuca mu się m.in. torturowanie więźniów politycznych, liczne zabójstwa i prześladowanie homoseksualistów.

Reklama

Jak doszło do całej sytuacji? Salah odpoczywał w pokoju hotelowym w Groznym. Nie trenował z resztą zespołu, bo leczy kontuzję barku, której doznał w finałowym meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Piłkarz Liverpoolu został poinformowany, że przy recepcji czeka na niego bardzo ważny gość. Jak się okazało był nim właśnie Kadyrow, któremu towarzyszyła obstawa. Czeczeński dyktator poprosił zawodnika, by towarzyszył mu w krótkiej przejażdżce na stadion, na którym trenowała kadra Egiptu. Specjalnie na tę okazję Salah założył reprezentacyjną koszulkę.

To nie pierwszy raz, gdy Kadyrow ogrzewa się w blasku znanego sportowca. Jakiś czas temu pozował do zdjęć z pięściarzem Floydem Mayweatherem jr. Amerykanin odwiedził wówczas Czeczenię, a jedno ze zdjęć zamieścił na swoim Instagramie z dopiskiem ”to mój kumpel”.

Dowiedz się więcej na temat: Mohamed Salah | reprezentacja Egiptu