Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ 2018. FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec Rosji

Na niecałe dwa miesiące przed rozpoczęciem mundialu w Rosji Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wszczęła w stosunku do gospodarzy imprezy postępowanie dyscyplinarne w związku z ekscesami rasistowskimi na stadionie w St. Petersburgu 27 marca.

Tego dnia podopieczni trenera Stanisława Czerczesowa przegrali w towarzyskim meczu z Francją 1-3, a z trybun słychać było rasistowskie wyzwiska pod adresem ciemnoskórych zawodników gości, m.in. Paula Pogby.

Reklama

"Na stadionach piłkarskich nie ma miejsca na rasistowskie zachowania. Musimy zwalczać je wspólnie na płaszczyźnie europejskiej i światowej" - napisała na Twitterze francuska minister sportu Laura Flessel.

To nie pierwsze takie zachowanie na rosyjskich stadionach. W przeszłości na kluby, m.in. na petersburski Zenit, nakładane były kary finansowe.

Mistrzostwa świata, z udziałem 32 drużyn, odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca w 11 miastach na 12 stadionach.

Meczem otwarcia będzie spotkanie grupy A Rosja - Arabia Saudyjska na Łużnikach w Moskwie. Na tym stadionie zostanie rozegrany również finał.

Reprezentacja Polski (grupa H) swoje występy rozpocznie od meczu z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca z Japonią w Wołgogradzie.

Dowiedz się więcej na temat: FIFA | MŚ Rosja 2018