Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. 31 maja Japonia ogłosi skład na mundial

Ostateczny skład kadry Japonii na piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji ma zostać ogłoszony 31 maja, dzień po towarzyskim meczu z Ghaną. Podopieczni Akiry Nishino będą na mundialu rywalami Polaków w grupie H.

Rzecznik prasowy Japońskiej Federacji Piłkarski Hiroshi Tada poinformował, że nazwiska szerokiej, 35-osobowej kadry zgłoszono już do Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Ta lista nie będzie ujawniona.

Reklama

Tada zapowiedział, że w piątek zostanie podany skład na towarzyski mecz z Ghaną, zaplanowany na 30 maja w Jokohamie. Następnego dnia spodziewane jest ogłoszenie oficjalnej, 23-osobowej kadry na mundial.

Po spotkaniu z Ghaną reprezentacja Japonii zagra jeszcze dwa towarzyskie mecze - 8 czerwca ze Szwajcarią w Lugano oraz 12 czerwca z Paragwajem w Innsbrucku.

Japończycy są w trudnej sytuacji. Nie dość, że na kontuzje narzekają m.in. czołowi ofensywni piłkarze (Shinji Kagawa z Borussii Dortmund i Shinji Okazaki z Leicester City), to na dodatek w kwietniu doszło do zmiany selekcjonera. Nowym został Akira Nishino, który niespodziewanie zastąpił Bośniaka Vahida Halilhodzicia.

Japonia rozpocznie udział w MŚ od meczu z Kolumbią 19 czerwca. Pięć dni później zmierzy się z Senegalem, a z Polską zagra w Wołgogradzie 28 czerwca.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Japonii | MŚ Rosja 2018