Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Gonzalo Higuain może jeszcze pojechać na mundial

Odkąd w maju selekcjonerem reprezentacji Argentyny został były szkoleniowiec Sevilli Jorge Sampoli, Gonzalo Higuain tylko raz został powołany do kadry. Snajper Juventusu nie wystąpił w ośmiu spotkaniach z rzędu, ale nadal nie jest powiedziane, że zabraknie go w kadrze na mundial w Rosji.

Higuain zagrał tylko w jednym meczu za kadencji Sampaolego - w jego debiutanckim meczu z Brazylią, zakończonym zwycięstwem 1-0. Choć później piłkarz nadal był skuteczny w barwach Juventusu, to jednak nowy selekcjoner wolał stawiać na Mauro Icardiego z Interu Mediolan i Dario Benedetto z Boca Juniors. Obaj nie zachwycili, a awans na mundial w Rosji zapewnił Lionel Messi, który strzelił hat tricka w wyjazdowym spotkaniu z Ekwadorem.

Reklama

Wprawdzie w sześciu ostatnich meczach Juventusu Higuain trafił do siatki tylko raz, ale Sampaoli nie skreśla 30-letniego napastnika ”Starej Damy”. Selekcjoner podkreśla, że do mistrzostw świata zostało jeszcze dużo czasu i Higuain może go przekonać.

- Spotkałem się już z niektórymi piłkarzami, w tym Icardim i Higuainem. Wspomniane wizyty dały mi bardzo dużo. Widzę, że wszyscy są bardzo zmotywowani. Teraz będą pod bacznie obserwowanie – powiedział Sampaoli.

- Czasu na podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej selekcji jest jeszcze dużo. Podobnie jak wizyt, które muszę złożyć pozostałym piłkarzom. Zostało mi jeszcze 45-60 zawodników, z którymi muszę się spotkać – dodał.

W obecnym sezonie Higuain rozegrał w barwach Juventusu 26 spotkań, w których strzelił 12 goli.

po

Dowiedz się więcej na temat: Gonzalo Higuain | MŚ 2018 w Rosji