MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Mundialowy atak Pumy. Niemcy przejęli dwa kontrakty

Co każdą dużą piłkarską imprezę producenci sprzętu licytują się, kto będzie miał więcej przedstawicieli i tym samym większą ekspozycję. Czasami ze splotu niefortunnych zdarzeń może wyniknąć, że można być dużą marką, a mieć mało „swoich” drużyn. W takiej sytuacji jest Puma. Koncern na kilka miesięcy przed mundialem przeszedł jednak do ofensywy i podpisał umowy z dwoma kolejnymi uczestnikami MŚ.

Skład niemieckiego producenta wzmocnią drużyny Senegalu i Serbii. Federacja afrykańska była od 2016 roku sponsorowana przez firmę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Romai. Marka wspierała Senegalczyków oficjalnie w latach 2005-2014. Mało tego, zawodnicy reprezentacji grali z dzikim kotem na koszulkach jeszcze przez dwa lata z powodu problemów ze znalezieniem sponsora technicznego.

Reklama

Obecny kontrakt obowiązuje do 2022 roku i warty jest 3 miliony dolarów rocznie. Lwy Terangi wracają na MŚ po szesnastu latach i zagrają w grupie H z Polską, Japonią i Kolumbią.

To nie jest jedyne wzmocnienie, bowiem Puma podpisała także kontrakt z federacją Serbii, która także notuje comeback na mundial, ale po ośmiu latach. Wcześniej drużyna z Bałkanów wspierana była od 2014 przez powracające do łask Umbro. Nie wiadomo jednak ile warta jest umowa i ile będzie trwała. Serbowie zmierzą się w grupie z Brazylią, Kostaryką i Szwajcarią.

Puma znana była ze sponsoringu m.in. szeregu federacji afrykańskich i kadry Włoch. Eliminacje przyniosły jednak sporo sensacji i na rosyjskich boiskach nie zobaczymy ani Squadry Azzurry, ani Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunu, Ghany, czy Algierii. Rady nie dali sobie także Czesi. Jedynymi dwoma przedstawicielami mieli być Szwajcarzy i Urugwajczycy, ale koncern z Niemiec wykorzystał odpowiedni moment i nieco podreperował swoje mundialowe portfolio.

Najwięcej zespołów mają na MŚ Adidas (12) i Nike (10). Na rosyjskich stadionach obecne będą też na ten moment takie marki jak: New Balance, Umbro, Hummel, Errea i Uhlsport.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Niemiec | MŚ Rosja 2018 | MŚ 2018 w Rosji