MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Oświadczenie egipskiej federacji w sprawie kontuzji Mohameda Salaha

90 milionów Egipcjan i ogromne grono fanów na całym świecie czeka na wiadomości o zdrowiu skrzydłowego Liverpoolu. Mohamed Salah po starciu z Sergio Ramosem doznał kontuzji ramienia w sobotnim finale Ligi Mistrzów w Kijowie. Lekarz kadry narodowej Egiptu jest optymistą i wierzy w występ zawodnika zbliżającym się mundialu.

Salah to bohater całego Egiptu. To głównie dzięki niemu reprezentacja tego kraju zagra w mistrzostwach świata w Rosji.

Reklama

Teraz jego udział w mundialu jest niepewny. Trener Liverpoolu Juergen Klopp mówił, że uraz jest bardzo poważny. Tymczasem o wiele bardziej pozytywne wiadomości przekazali przedstawiciele egipskiej federacji piki nożnej.

- Członkowie naszego sztabu rozmawiali z ludźmi z klubu Mohameda. Prześwietlenie nie wykazało złamania, a jedynie uszkodzenie więzadeł w stawie barkowym. Doktor reprezentacji Abu Ela wyraził optymizm. Leczenie powinno potrwać około trzech tygodni. Salah powinien zagrać w mistrzostwach świata – napisano w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Salah w całym sezonie strzelił 44 gole i miał 16 asyst. Dokonał tego w 52 spotkaniach w barwach angielskiej drużyny.

W sobotnim mecz Real Madryt pokonał Liverpool 3-1. Salah był na murawie tylko pół godziny. Wszystkie gole padły w drugiej połowie.

Dowiedz się więcej na temat: Mohamed Salah | Liverpool FC | Real Madryt