Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Sandro Wagner zrezygnował z gry w kadrze Niemiec

Napastnik Bayernu Monachium Sandro Wagner bardzo mocno przeżył to, że selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew pominął go przy powołaniach na mundial w Rosji. Wagner zapowiedział, że rezygnuje z gry w kadrze.

Wagnera zabrakło w ogłoszonej we wtorek szerokiej kadrze Niemiec na mistrzostwa świata.

Reklama

"Rezygnuję z gry w reprezentacji ze skutkiem natychmiastowym" - ogłosił Wagner, którego wyjaśnienia mają się ukazać w czwartkowym wydaniu dziennika "Bild".

Jak dodał, uznał, że "swoją otwartością, szczerością i bezpośredniością nie pasuje sztabowi szkoleniowemu kadry". Podkreślił, że życzy kolegom "wszystkiego najlepszego w Rosji" i liczy, że wrócą jako mistrzowie globu.

30-letni napastnik, który zimą przeniósł się do Bayernu z Hoffenheim i jako zmiennik Roberta Lewandowskiego w ataku mistrza kraju w rundzie wiosennej Bundesligi zdobył osiem goli, nie znalazł się w ogłoszonej przez selekcjonera obrońców tytułu Joachima Loewa 27-osobowej szerokiej kadrze na mundial w Rosji.

Na zdjęciach było widać, że Wagner miał łzy w oczach, gdy na treningu Bayernu dowiedział się o braku powołania do kadry. W drużynie narodowej zadebiutował latem 2017 roku przed Pucharem Konfederacji FIFA. Łącznie rozegrał w niej osiem spotkań i zdobył w nich pięć goli.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca.

Dowiedz się więcej na temat: Sandro Wagner | MŚ Rosja 2018 | reprezentacja Niemiec | Joachim Loew