MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Anarchia w ekipie Argentyny: Piłkarze ustalą skład

We wtorek Argentyńczycy grają przeciwko Nigerii ostatni mecz w grupie D. Po remisie z Islandią 1-1 i kompromitującej porażce z Chorwacją 0-3 wicemistrzowie świata muszą bezwzględnie wygrać, jeśli chcą myśleć o wyjściu z grupy. Selekcjoner Argentyny Jorge Sampaoli zmaga się jednak z ogromnymi problemami w zespole, który zamierza ograniczyć wpływ trenera na ustalanie składu.

Media donoszą, że argentyńscy piłkarze po porażce z Chorwacją poprosili o rozmowę sekretarza generalnego federacji Jorge Burruchagę, bo chcieli się pożalić na prowadzenie drużyny przez Sampaolego.

Reklama

O takim spotkaniu poinformował argentyński mistrz świata z 1986 roku Ricardo Giusti, który powoływał się na rozmowę z Burruchagą.

- Piłkarze wybiorą skład, takie są fakty - stwierdził były reprezentant Argentyny. - Jeśli Samapoli chce usiąść na ławce, to może ro zrobić. Ale jeśli nie chce, to nie musi, żaden problem - podkreślił Giusti.

Lokalne media podawały, że w sobotę wieczorem selekcjoner spotkał się z prezesem federacji Claudiem Tapią, ale nie chodziło o dymisję, tylko temat niezadowolenia zawodników.

kip