MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Gary Lineker: Kante idealnym piłkarzem dla Barcelony

Świetny mundial ma za sobą N’Golo Kante. Francuz został mistrzem świata i był jednym z najlepszych zawodników w składzie kadry Didiera Deschamps'a. Gary Lineker, były reprezentant Anglii, a obecnie ekspert BBC Sport nie ma wątpliwości, że pomocnik idealnie pasowałby do Barcelony.

Kilka dni temu pojawiła się w angielskich mediach informacja, że Chelsea planuje wkrótce rozpocząć rozmowy z Kante w sprawie podpisania z „The Blues” nowego kontraktu. Nie brakuje wszak spekulacji, że świeżo upieczony mistrz świata znalazł się w kręgu zainteresowań Barcelony. Wątpliwości, co do przydatności Francuza w „Dumie Katalonii” nie ma Lineker.

Reklama

- Kante byłby idealnym wzmocnieniem dla Barcelony - powiedział Anglik.

- Z nim w składzie Francja gra w 12. On jest wart dwóch pomocników, jest po prostu wszędzie. Do tego świetnie podaje. Jestem jego wielkim fanem. Moim zdaniem, to najlepszy piłkarz na tej pozycji w historii - chwalił reprezentanta Francji Lineker.

Kariera Kantego nabrała nieprawdopodobnego rozpędu po transferze z Caen do Leicester City w 2015 roku. W swoim pierwszym sezonie na angielskich boiskach zdobył z "Lisami" mistrzostwo. Następnie za 32 miliony funtów trafił do Chelsea, gdzie tylko ugruntował swoją pozycję.

Dowiedz się więcej na temat: N'Golo Kante