MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Kyle Walker: Mecz z Panamą to nie będzie spacerek

Drugi mecz Anglików w grupie wydaje się najłatwiejszym, choć obrońca „Synów Albionu” Kyle Walker twierdzi co innego. – Panama nie jest wcale taka słaba jak wam się wydaje. Nie można przed meczem dopisywać trzech punktów – powiedział piłkarz grający na co dzień w Manchesterze City.

W pierwszych spotkaniach grupy G wszystko poszło zgodnie z planem. Belgia pewnie pokonała Panamę 3-0, a Anglicy Tunezję 2-1. Brytyjczycy nieco się męczyli. Po znakomitym początku spotkania, w którym stworzyli mnóstwo sytuacji, stracili gola po rzucie karnym. Sprokurował go Kyle Walker. Wygraną zapewnili sobie dopiero w 90. minucie po golu niezawodnego Harry’ego Kane’a, autora także pierwszego trafienia.

Reklama

Teraz grają z Panamą, teoretycznie najłatwiejszym rywalem w grupie. – Nie możecie tak mówić. Nie możecie nam również przed meczem dopisywać trzech punktów. Musimy zagrać nieco inaczej niż z Tunezją, a będzie dobrze. Nie chcemy znów się męczyć. Potrzebujemy wygranej i awansu, żeby w ostatnim spotkaniu już o nic się nie martwić – powiedział Walker.

Mecz Anglia – Panama w niedzielę o godz. 14. W sobotę o tej samej porze Belgowie zmierzą się z Tunezją.

Dowiedz się więcej na temat: Kyle Walker