Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Lopetegui wypowiedział się po zwolnieniu z funkcji selekcjonera Hiszpanii

Zaledwie dzień przed startem mundialu hiszpańska federacja piłki nożnej zwolniła Julena Lopeteguiego z funkcji trenera kadry, który po kilku godzinach od tej decyzji był już w drodze do domu. Przez moment miały z nim okazję porozmawiać hiszpańskie media.

Lopetegui stracił pracę, ponieważ bez wiedzy szefa hiszpańskiej federacji Luisa Rubialesa porozumiał się z Realem Madryt w sprawie prowadzenia drużyny.

Reklama

Na specjalnie zwołanej konferencji Rubiales nie przebierał w słowach, argumentując swoją decyzję faktem, że reprezentacja "jest drużyną wszystkich Hiszpanów". Nie najlepiej wypowiedział się też o trenerze, który najpierw przedłużył kontrakt z federacją do 2020 roku, a następnie zmienił zdanie i zdecydował się na współpracę z "Królewskimi".

Szkoleniowiec bardzo szybko spakował swoje rzeczy i udał się w podróż do domu. Podczas drogi na lotnisko miał okazję porozmawiać z przedstawicielami mediów. - Zasmuciła mnie decyzja federacji, ale mam nadzieję, że zdobędziemy mistrzostw świata. Mamy świetny zespół i mocno wierzę, że uda nam się dotrzeć w turnieju na sam szczyt. W tym momencie nie mogę nic więcej powiedzieć – stwierdził Lopetegui, który obiecał spotkanie z mediami w późniejszym terminie.

51-letniego szkoleniowca na stanowisku zastąpił Fernando Hierro. Lopetegui poprowadził Hiszpanię w 20 meczach, 14 wygrał i 6 zremisował.

W pierwszym spotkaniu mundialu w Rosji Hiszpania zmierzy się w piątek z Portugalią.

Dowiedz się więcej na temat: Julen Lopetegui | Fernando Hierro | reprezentacja Hiszpanii