MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. "Maradona jest lata świetlne za Messim"

Sergio Ramos, kapitan reprezentacji Hiszpani,i oskarżył Iran o grę na czas, mimo że jego zespół wygrał 1-0. Ponadto odniósł się do krytycznej oceny jego osoby przez Diego Maradonę, uznając, że ten "jest lata świetlne za najlepszym argentyńskim piłkarzem w historii, czyli Leo Messim".

Jeszcze przed mistrzostwami świata w Rosji Diego Maradona stwierdził, że Ramosa nie można rozpatrywać, jako herosa na jego pozycji w przeciwieństwie do zawodnika Atletico Madryt i reprezentacji Urugwaju Diega Godina. Kapitan "La Furia Roja" nie pozostał dłużny byłemu gwiazdorowi "Albicelestes".

Reklama

- Maradona był herosem, ale w Argentynie dobrze wiedzą, że jest lata świetlne za najlepszym argentyńskim piłkarzem w historii, którym dla mnie jest Leo Messim - przyznał obrońca po meczu z Iranem.

- Zrobiliśmy kolejny krok do przodu, teraz musimy poprawić jeszcze grę. Według mnie możemy grać zdecydowanie lepiej we wszystkich aspektach - ocenił Ramos.

Defensor Realu Madryt i ostoja hiszpańskiej reprezentacji wypowiedział się też na temat stosowanego w Rosji systemu VAR. - VAR? Praktycznie wszystko gwizdano przeciwko nam, ale trzeba zachowywać chłodną głowę, bo jest jeszcze wideoweryfikacja. Można wtedy ocenić wiele incydentów - dodał.

- Nie podobał mi się styl Iranu, bo wyszli, aby grać na czas. Wolimy wygrywać w inny sposób - zakończył kapitan Hiszpanów.

Podopieczni Fernanda Hierro rywalizują w grupie B, po dwóch meczach mają cztery punkty, podobnie jak Portugalczycy.

fira

Dowiedz się więcej na temat: Sergio Ramos