MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Meunier: Belgia lepsza od Anglii

W sobotę o 16 Belgia zagra z Anglią w spotkaniu o brązowy medal mistrzostw świata w Rosji. Będzie to rewanż za grupowe starcie, które Belgowie wygrali 1-0. Prawy obrońca belgijskiej drużyny Thomas Meunier jest przekonany, że jego zespół jest lepszy od rywali.

- Jesteśmy lepsi od Anglii. Wygranie meczu to nie jest nasz obowiązek, tylko coś, co chcemy zrobić. Trzecie miejsce to minimum dla nas - powiedział Meunier, który z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mógł pomóc kolegom w przegranym 0-1 półfinale z Francją.

Reklama

Teraz prawy obrońca raczej wróci do wyjściowego składu na mecz z Anglikami. - Wygraliśmy z Anglią w fazie grupowej, więc możemy to powtórzyć - podkreślił.

Belgowie wygrali z Anglią 1-0 po przepięknym trafieniu Adnana Januzaja, ale rywale dali odpocząć w tamtym spotkaniu kilku ważnym zawodnikom, na ławce m.in. siedział kapitan Harry Kane.

- Chcemy zająć trzecie miejsce sami dla siebie i dla tych, którzy wspierali nas przez ostatnie lata. Mamy fantastyczną drużynę i zajęcie miejsca na podium byłoby już czymś - mówił Meunier, który nie ma złudzeń, że wielu zawodników tej kadry nie dotrwa do kolejnych mistrzostw świata w Katarze.

- Ta grupa może cały czas coś zdziałać za dwa lata na mistrzostwach Europy, ale za kolejne cztery wielu odejdzie. Mamy jednak mnóstwo młodych zawodników, którzy wchodzą do dorosłej piłki - ocenił.

kip

Dowiedz się więcej na temat: Thomas Meunier