MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Minuta ciszy w studiu telewizyjnym po klęsce Argentyny

W wymyślnym komentowaniu beznadziejnej gry Argentyńczyków w przegranym 0-3 spotkaniu z Chorwacją prześcigają się media całego świata. W tym także te argentyńskie. Tamtejsza stacja telewizyjna TyC Sports wpadła na genialny w swojej prostocie, choć też mocno kontrowersyjny pomysł, aby grobową atmosferę z boiska przenieść do studia i swoje minorowe nastroje wyrazić poprzez minutę ciszy na wizji.

Warto zauważyć, że stacja ta jest jedną z najważniejszych na tamtejszym rynku telewizyjnym, a w trakcie mundialu transmituje 32 spotkania turnieju, łącznie z tymi rozgrywanymi przez "Albicelestes". Rzecz jasna odzew w kraju ma ogromny.

Reklama

Dosyć osobliwe wydarzenie miało miejsce podczas pomeczowego studia, w którym omawiano przyczyny wysokiej porażki Argentyńczyków w starciu z "Hrvatską". W pewnym momencie prowadzący program zasugerował, aby smutek spowodowany kompromitacją ich narodowej drużyny przekazać poprzez minutę ciszy, czyli powszechnie znanym geście, którym czci się pamięć osób zmarłych. Nietuzinkowy pomysł spotkał się z aprobatą obecnych w studiu, dlatego też po chwili wszyscy zerwali się na równe nogi i przez kolejne kilkadziesiąt sekund w pozycji stojącej i kompletnej ciszy wyrazili być może najbardziej dobitny komentarz na temat tego, jak beznadziejnie na rosyjskich boiskach spisują się wicemistrzowie świata.

Cisza w Argentynie nie musi jednak trwać przez cały mundial. Drużyna Jorge Sampaolego może jeszcze przebrnąć przez fazę grupową. Potrzebuje do tego zwycięstwa, najlepiej wysokiego, w ostatnim spotkaniu z Nigerią i tego, aby Islandczycy potracili punkty w dwóch meczach, które im na mistrzostwach świata jeszcze pozostały.

Wyniki, terminarz i tabela grupy D mundialu w Rosji