Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Toby Alderweireld: Udowodniłem swoją wartość

Obrońca reprezentacji Belgii i angielskiego Tottenhamu Toby Alderweireld na nowo rozbudził dyskusje na temat swojej przyszłości klubowej. - Na mistrzostwach świata udowodniłem swoją wartość, a odsunięcie mnie od składu w klubie było nieuzasadnione - powiedział 29-latek.

Podczas zakończonych w niedzielę w Rosji piłkarskich mistrzostw świata Alderweireld wystąpił w sześciu z siedmiu meczów reprezentacji Belgii, która cały turniej zakończyła na trzeciej pozycji.

Reklama

- Cieszę się, że byłem w stanie udowodnić swoją wartość - powiedział obrońca, który w minionym sezonie wystąpił tylko w czternastu meczach Tottenhamu w Premier League.

Tak niewielka liczba występów spowodowana była najpierw kontuzją mięśnia uda Belga, a następnie decyzją menedżera Mauricio Pochettino, który na środku defensywy stawiał na rodaka Alderweirelda Jana Vertonghena, a także Kolumbijczyka Davinsona Sancheza.

- Byłem bardzo skoncentrowany na dobrym występie na mundialu, gdyż chciałem w jego trakcie udowodnić, że jestem tym samym Tobym, co w listopadzie - powiedział Belg.

29-letni Alderweireld, który ma jeszcze przez dwa lata obowiązujący kontrakt z Tottenhamem, nie chciał zagwarantować, że swoją przyszłość wiąże właśnie z klubem z północnego Londynu.

- W tym momencie nie jestem w stanie nic na ten temat powiedzieć. Na razie jestem piłkarzem Tottenhamu, ale zobaczymy, czy tak będzie dalej - powiedział Alderweireld, którego brytyjska prasa wiąże w ostatnich tygodniach z transferem do Manchesteru United.

Wojciech Malinowski

Dowiedz się więcej na temat: Toby Alderweireld