MŚ Rosja 2018

1/16 Ligi Europejskiej: Lokomotiw Moskwa - OGC Nice 1-0. Cały mecz Rybusa

Lokomotiw Moskwa pokonał OGC Nice 1-0 (1-0) w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Rosyjski zespół, w którego składzie cały mecz rozegrał reprezentant Polski Maciej Rybus, wygrał rywalizację w dwumeczu 4-2 i awansował do kolejnej fazy tych rozgrywek.

W czwartkowe popołudnie trener Lokomotiwu Moskwa Jurij Siemin zdecydował się zaufać reprezentantowi Polski od pierwszej minuty spotkania. Rybus wystawiony został na lewej stronie czteroosobowej linii obrony i na tej pozycji rozegrał pełne 90 minut. Polak rzadko podłączał się do akcji ofensywnych Lokomotiwu, ale solidnie wywiązywał się ze swoich obowiązków defensywnych.

Najbardziej aktywną postacią pierwszej połowy był Mario Balotelli, co trudno uznać akurat za zaskoczenie. Włoch w tej części spotkania oddał dwa efektowne strzały z dystansu, przy których golkiper gospodarzy Guilherme tyko bezradnie obserwował lot piłki. Na jego szczęście i jednocześnie nieszczęście Balotellego piłka po obu tych uderzeniach odbiła się od poprzeczki. Najpierw miało to miejsce w 11. minucie po zaskakującym strzale zza pola karnego, a następnie osiem minut później, gdy Włoch uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego.

Skuteczniejszy od Balotellego okazał się za to pomocnik Lokomotiwu Igor Dienisow. W 30. minucie wykorzystał on akcję Antona Mirańczuka, a także nieporadność obrońców gości we własnym polu karnym i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce drużyny z Nicei.

Po zmianie stron goście szukali swojej szansy w akcjach pozycyjnych, ale znacznie groźniejsze okazywały się kontrataki rosyjskiej drużyny. Jej piłkarze byli w nich jednak bardzo nieskuteczni, a najbardziej wspomniany Mirańczuk, który m.in. w 68. minucie trafił w słupek po strzale z 17 metrów.

Wynik 1:0 ostatecznie nie uległ zmianie. Dzięki tej skromnej wygranej Lokomoti wygrał rywalizację w dwumeczu 4-2 i awansował do 1/8 finału Ligi Europy.

Lokomotiw Moskwa - OGC Nice 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Igor Dienisow (30.)