MŚ Rosja 2018

Boniek: Piotr Zieliński lepszy od Kevina de Bruyne'a

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek w rozmowie z dziennikiem "Corriere dello Sport" wypowiedział się na temat pomocnika reprezentacji Polski i SSC Napoli Piotra Zielińskiego. Jego zdaniem wychowanek Zagłębia Lubin jest lepszym piłkarzem od zawodnika Manchesteru City Kevina de Bruyne'a.

W obecnym sezonie Zieliński należy do najlepszych zawodników SSC Napoli. Wprawdzie reprezentantowi Polski zdarzają się gorsze mecze, ale we włoskich mediach zbiera lepsze recenzje od kapitana neapolitańczyków Marka Hamszika. Liczby Zielińskiego także mówią same za siebie - w 34 spotkaniach zawodnik strzelił siedem goli i zanotował dwie asysty.

Reklama

Zdaniem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka piłkarz Napoli ma niesamowity potencjał i wkrótce będzie należał do najlepszych pomocników w Europie.

- Patrząc na piłkarską jakość Zieliński jest lepszy nawet od Kevina de Bruyne'a - powiedział Boniek dziennikowi "Corriere dello Sport".

- Obaj oczywiście bardzo różnią się od siebie, ale mają taki sam wpływ na drużynę. Nadal czekam, aż on (Zieliński) rozwinie się na miarę swoich możliwości, ma o wiele więcej do zaoferowania. Sądzę, że zostanie prawdziwą gwiazdą - podkreślił prezes PZPN.

Według brytyjskich mediów w letnim oknie transferowym pozyskaniem Zielińskiego zainteresowany był Liverpool oraz Manchester City. Napoli nie sprzeda Polaka za mniej niż 65 milionów euro.

po

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Zieliński | Zbigniew Boniek