MŚ Rosja 2018

Genk - Anderlecht 2-1. Nieudany mecz Teodorczyka

Racing Genk pokonał RSC Anderlecht 2-1 (1-1) w sobotnim meczu piątej kolejki grupy mistrzowskiej belgijskiej Jupiler League. Cały mecz w drużynie gości rozegrał Łukasz Teodorczyk, lecz dla skutecznego w 2018 roku Polaka był to jeden z gorszych występów w ostatnim czasie.

Mecz 5. kolejki grupy mistrzowskiej rozpoczął się znakomicie dla drużyny z Genku, która przed spotkaniem traciła w tabeli siedem punktów do Anderlechtu. Lewym skrzydłem świetnie szarpnął Bojan Nastić, a dokładne dośrodkowanie Serba na gola zamienił strzałem z bliskiej odległości Kongijczyk Dieumerci N'Dongala.

"Fiołki" wyrównały w 20. minucie. Wszystko rozpoczęło się w tej akcji od przechwytu piłki na połowie gospodarzy, a jedno prostopadłe podanie stworzyło znakomitą sytuację Lazarowi Markovicowi. Wypożyczony z Liverpoolu Serb w świetnym stylu ją wykorzystał i strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania.

W 59. minucie piłkarze Racingu Genk ponownie objęli jednak prowadzenie. Po efektownej wymianie podań na przedpolu bramki Anderlechtu Grek Nikolaos Karelis wyłożył piłkę Leandro Trossardowi, a ten strzałem do praktycznie pustej bramki po raz drugi pokonał golkipera gości.

Ostatnie pół godziny nie przyniosło już zmiany rezultatu i KRC Genk pokonał ostatecznie Anderlecht 2-1. Ze swojego występu bardzo niezadowolony powinien być Łukasz Teodorczyk, który przez 90 minut przegrywał w polu karnym walkę z rosłymi obrońcami rywali. Jedynie w 77. minucie najlepszy snajper drużyny gości znalazł się w dogodnej sytuacji do strzelenia gola, lecz piłkę po jego uderzeniu wślizgiem odbił australijski bramkarz Danny Vukovic.

Wcześniej, w 49. minucie, Polak obejrzał żółtą kartkę za cios łokciem, która eliminuje go z kolejnego ligowego spotkania "Fiołków".

Racing Genk - RSC Anderlecht 2-1 (1-1)

Bramki: 1-0 Dieumerci N'Dongala (2.), 1-1 Lazar Markovic (20.), 2-1 Leandro Trossard (59.)