MŚ Rosja 2018

Lewandowski z kolejnym rekordem w Bundeslidze

Robert Lewandowski kolejny raz oszczędzał się przed najważniejszymi meczami, ale nie przeszkodziło mu to w strzeleniu 28. gola w sezonie i ustanowieniu nowego rekordu Bundesligi w liczbie goli strzelonych przez obcokrajowca dla jednego klubu.

Lewandowski spotkanie z Hannoverem na wyjeździe zaczął na ławce rezerwowych, do czego można było się już w tym roku przyzwyczaić, bo kapitan reprezentacji Polsk oszczędza siły na kluczowe mecze w Lidze Mistrzów i na mistrzostwa świata w Rosji.

Jupp Heynckes wpuścił "Lewego" na boisko w 67. minucie, a ten kilka minut później strzelił drugiego gola dla swojej drużyny. Bayern wygrał w sumie 3-0 w Hanowerze.

Dla Lewandowskiego było to 28. ligowe trafienie w tym sezonie, ale także rekordowe jeśli chodzi o bramki zdobyte tylko dla jednego klubu przez obcokrajowca. Najskuteczniejszym zagranicznym snajperem do soboty był Claudio Pizarro, który w barwach Werderu Brema pokonywał bramkarzy 104 razy.

Tymczasem Lewandowski ma na koncie już 105 trafień dla Bayernu i może ten wynik poprawić, bo do końca ligowego sezonu zostały jeszcze trzy mecze.

Pizarro to wciąż jednak najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii występów w Bundeslidze. 39-letni Peruwiańczyk łącznie dla Bayernu, Werderu i FC Koeln strzelił na niemieckich boiskach 192 gole. Lewandowski jest drugi w tym zestawieniu, ma jak na razie 179 trafień w ekstraklasie Niemiec.