MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Maciej Makuszewski zerwał więzadła. Straci mundial

Sprawdziły się najgorsze prognozy dotyczące zdrowia skrzydłowego Lecha Poznań - Macieja Makuszewskiego. Klub potwierdził, że piłkarz zerwał więzadła krzyżowe i poboczne prawego kolana. 28-letni zawodnik ma za sobą najlepszy rok w karierze i wydawało się, że w przyszłym roku pojedzie na mistrzostwa świata do Rosji. Bardzo poważny uraz właściwie zaprzepaścił na to szanse. Rehabilitacja potrwa od sześciu do dziewięciu miesięcy.

Makuszewski doznał uraz po koniec pierwszej połowy niedzielnego spotkania Lotto Ekstraklasy z Cracovią (1-0). Nieatakowany przez nikogo źle stanął i doszło do przeprostu prawego kolana. Wychowanek UKS SMS Łódź upadł na murawę i po chwili zaczął płakać. Widać było, że odczuwa bardzo silny ból.

Reklama

Po meczu doniesienia z poznańskiego klubu o stanie zdrowia nowego reprezentanta kraju nie były tak dramatyczne. Wydawało się, że piłkarz ma w najgorszym wypadku naderwane więzadła. Poniedziałkowe badania rezonansem te nadzieje rozwiały.

- Uszkodzeniu uległy dwa więzadła w stawie kolanowym: więzadło poboczne boczne i krzyżowe przednie. Aby kolano odzyskało stabilność konieczne jest leczenie operacyjne. W zależności od przebiegu rehabilitacji Macieja czeka około 6-9-miesięczna rehabilitacja - powiedział dr Andrzej Pyda, cytowany przez oficjalny serwis internetowy Lecha Poznań.

Wydaje się, że w ten sposób Makuszewski stracił szansę na wyjazd na mundial w Rosji. Pomocnik był na trzech ostatnich zgrupowaniach kadry. Nieźle zaprezentował się po raz pierwszy w przegranym 0-4 meczu w Kopenhadze. Potem miał asystę przy golu Arkadiusza Milika w starciu z Kazachstanem. Łącznie selekcjoner Adam Nawałka pięciokrotnie dał mu szansę na zaprezentowanie się.

W tym sezonie Makuszewski wystąpił w 23 spotkaniach Lecha. Strzelił pięć goli i miał sześć asyst.

Srogi

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy