MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Jaki skład na Kolumbię? Nawet do pięciu zmian w składzie

Czołowe media przedstawiły przewidywane składy Polski na mecz z Kolumbią. W niektórych przypadkach spekuluje się, że Adam Nawałka przeprowadzi nawet aż pięć zmian w stosunku do ustawienia zespołu w przegranym spotkaniu z Senegalem. Polacy grają w Kazaniu o wszystko o 20.00.

Sprawdziliśmy przewidywane składy w czterech serwisach. "Przegląd Sportowy" i Sport.pl awizują cztery zmiany w składzie, podczas gdy "WP Sportowe Fakty" oraz "Piłka Nożna" piszą nawet o pięciu zmianach.

Reklama

Wszyscy są zgodni co do tego, że od pierwszej minuty z Kolumbijczykami nie zagrają: Thiago Cionek, Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki oraz Arkadiusz Milik. Nie ma również rozbieżności w kwestii trzyosobowego ustawienia obrony z wahadłowymi na skrzydłach. Bez zmian pozostaje też obsada bramki. Kto więc w miejsce odstrzelonych? W tym przypadku już jednomyślności nie ma. Trzy redakcje przekonują, że za Cionka zagra Jan Bednarek, a "Piłka Nożna" zaskoczyła wyborem Kamila Glika.

Zarówno tygodnik jak i "WP Sportowe Fakty" oceniają ponadto, że z drużyny wyleci Łukasz Piszczek, co byłoby piątą roszadą selekcjonera Adama Nawałki. W miejsce Piszczka "PN" awizuje Bereszyńskiego, a "WP" - co zaskakuje najbardziej - Artura Jędrzejczyka, który ma być wahadłowym przy Bereszyńskim jako jednym z trzech obrońców.

Wszyscy dziennikarze są przekonani, że Grzegorzowi Krychowiakowi w środku pola pomoże Jacek Góralski. Z przodu natomiast grę ma napędzać Dawid Kownacki, Piotr Zieliński oraz oczywiście kapitan Robert Lewandowski.

"Przegląd Sportowy":

Szczęsny – Piszczek, Bednarek, Pazdan – Bereszyński, Krychowiak, Góralski, Rybus – Zieliński, Kownacki – Lewandowski

Sport.pl:

Szczęsny – Piszczek, Bednarek, Pazdan – Bereszyński, Krychowiak, Góralski, Rybus - Zieliński, Kownacki - Lewandowski

"Piłka Nożna":

Szczęsny - Bednarek, Glik, Pazdan - Bereszyński, Krychowiak, Góralski, Rybus - Zieliński, Kownacki, Lewandowski

WP Sportowe Fakty

Szczęsny - Bereszyński, Bednarek, Pazdan - Jędrzejczyk, Rybus, Góralski, Krychowiak - Kownacki, Zieliński - Lewandowski

Nasz typ:

Szczęsny – Piszczek, Bednarek, Pazdan – Bereszyński, Krychowiak, Góralski, Rybus – Zieliński, Kownacki – Lewandowski

kip

Dowiedz się więcej na temat: MŚ Rosja 2018 | MŚ 2018 w Rosji