MŚ Rosja 2018

Napoli. Powrót Arkadiusza Milika coraz bliżej

Trener Napoli Maurizio Sarri twierdzi, że Arkadiusz Milik może zostać już w czwartek włączony do szerokiego składu na rewanżowy mecz w Lidze Europy z RB Lipsk. Ostatni raz widzieliśmy reprezentanta Polski na boisku we wrześniu, kiedy doznał poważnej kontuzji kolana.

- Arek fizycznie jest przygotowany do powrotu na boisko. Problem to psychika Polaka - twierdzi Sarri. Milik po prostu boi się, że może doznać ponownego urazu. Ma bowiem w głowie sytuację po ostatnim urazie kolana, kiedy wielu lekarzy stwierdziło, że wrócił zbyt szybko i także przez to ucierpiało drugie kolano.

Reklama

- Nic takiego nie miało miejsca. Milik był leczony pod okiem najlepszego specjalisty we Włoszech. Teraz wszystko tkwi w jego głowie. Czekam, żeby powiedział, kiedy będzie gotowy. Mam nadzieję, że włączę go już w czwartek do składu. Już w ubiegłym tygodniu mogłem go powołać, ale nie było sensu robić to tylko dlatego, żeby był, a nie miał szans na występ - tłumaczy Sarri.

W pierwszym meczu 1/16 finału Napoli uległo RB Lipsk 1-3. Rewanż w czwartek w Niemczech. Być może z Milikiem na ławce rezerwowych.

W Serie A drużynie spod Wezuwiusza idzie jak do tej pory znakomicie. „Azzurri” są liderami i mają punkt przewagi nad drugim Juventusem.

Zobacz zestaw par 1/16 finału Ligi Europejskiej

Dowiedz się więcej na temat: Arkadiusz Milik | SSC Napoli