MŚ Rosja 2018

Napoli - Roma 2-4. Florenzi dotrzymał słowa w stosunku do Milika

Alessandro Florenzi jak zapowiadał, tak zrobił. Po meczu z Napoli piłkarz Romy wymienił się koszulkami z Arkadiuszem Milikiem, który zagrał pierwszy raz po pięciu miesiącach przerwy spowodowanej urazem kolana. Włoch doskonale wie, co przeżywał nasz zawodnik, dlatego zdecydował się na taki gest akurat w stosunku do niego.

We wrześniu ubiegłego roku Milik zerwał więzadła w kolanie. Nie dokończył ligowego spotkania ze SPAL-em. Reprezentant Polski podłamał się, ponieważ podobny uraz przytrafił mu się rok wcześniej. W mediach społecznościowych naszego zawodnika wspierali różni piłkarze. Jednym z pierwszych był Alessandro Florenzi, który w przeszłości przeżywał taki sam dramat, co nasz zawodnik. Także dwukrotnie leczył podobną, ciężką kontuzję.

Reklama

- Wracaj szybko Arek. Wiem, co czujesz. Kiedy tylko przyjadę na San Paolo, na pewno wymienimy się koszulkami - taką wiadomość napisał Włoch.

Co ciekawe, pierwszy mecz Milika po 161 dniach przerwy wypadł właśnie z Romą i to na stadionie San Paolo. Polak pojawił się na boisku na ostatni kwadrans, a Napoli przegrało 2-4. Po spotkaniu Florenzi słowa dotrzymał. Zdjęcie koszulki Polaka pokazał w mediach społecznościowych, podpisując „Grazie, Arek”.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Kaszaj

Dowiedz się więcej na temat: Arkadiusz Milik