MŚ Rosja 2018

RSC Anderlecht - RE Mouscron 5-3. Hat-trick Łukasza Teodorczyka

RSC Anderlecht pokonał 5-3 Royal Excel Mourson w meczu 28. kolejki ligi belgijskiej. Trzy bramki zdobył Łukasz Teodorczyk, dwie Ryota Morioka, lecz ich zespół był bliski roztrwonienia przewagi czterech goli.

Mało kto spodziewałby się pewnie, że za ofensywę Anderlechtu będą odpowiadać piłkarze, którzy niedawno byli gwiazdami w Ekstraklasie. Tak się jednak stało, że już do przerwy drużyna z Brukseli wygrywała po trafieniach graczy dobrze znanych polskim kibicom.

Wynik w 26. minucie otworzył Ryota Morioka, z bliska pakując piłkę do bramki. Łukasz Teodorczyk na 2-0 podwyższył w doliczonym czasie pierwszej połowy, wykorzystując rzut karny. Polski napastnik oddał piekielnie mocny strzał, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi.

Koncert gry "Teo" dał w drugiej połowie, kiedy to szybko skompletował hat-tricka. Na 3-0 podwyższył ładnym strzałem głową po dośrodkowaniu z lewej strony. Z kolei czwarty gol padł po podaniu Pietera Gerkensa, a polski snajper uderzył z powietrza lewą nogą.

Wysokie prowadzenie spowodowało, że w szeregi Anderelechtu wkradło się rozluźnienie. Kosztowało ich to utratę dwóch bramek w ciągu 180 sekund, przez co z 4-0 błyskawicznie zrobiło się 4-2.

Naprawdę niebezpiecznie zrobiło się, gdy na sześć minut przed końcem goście doprowadzili do stanu 4-3! Teddy Mezague świetnie odnalazł się w polu karnym i strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Gol w doliczonym czasie padł, ale na szczęście dla ekipy Teodorczyka było to trafienie dla jego drużyny. Drugie trafienie w meczu zaliczył i wygraną Anderlechtu przypieczętował Morioka.

RSC Anderlecht - Royal Excel Mourson 5-3 (2-0)

Bramki: 1-0 Morioka (26.), 2-0 Teodorczyk (45+2. - z rzutu karnego), 3-0 Teodorczyk (57.), 4-0 Teodorczyk (61.), 4-1 Awoniyi (70.), 4-2 van Durmen (72.), 4-3 Mezague (84.), 5-3 Morioka (90+2.)