IO Pjongczang 2018. Gabriela Koukalova nie wystąpi na igrzyskach

Potwierdziły się złe informacje, które docierały z Czech w ostatnich dniach. Gabriela Koukalova, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska z Soczi, nie wystartuje na zimowych igrzyskach w Pjongczangu.

- Stan zdrowia Gabrieli nie pozwala jej na treningi z pełnym obciążeniem - powiedział na konferencji prasowej prezes Czeskiego Związku Biathlonu Jiri Hamza.

Reklama

- Została podjęta decyzja, że Koukalova w tym sezonie już nie wystartuje. Nie jest to łatwa sytuacja. Długo rozmawialiśmy o tym z zawodniczką i jej trenerem - dodał.

28-letnia zawodniczka od lata zmaga się z urazem łydki. Przewiduje się, że do pełnej sprawności Czeszka ma wrócić dopiero w listopadzie.

- Starałam się z całych sił, jednak podczas treningów cały czas problemy powracały. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, gdyż nie będę w stanie rywalizować na zbliżających się igrzyskach olimpijskich. Udział w tej imprezie jest marzeniem dla każdego sportowca - powiedziała Koukalova.

- Nie chcę zabierać komuś miejsca, by pojechać do Pjongczangu tylko dla samej obecności - dodała.

Koukalova to jedna z najlepszych zawodniczek w ostatnich latach. Do jej najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć dwa srebrne medale z IO w Soczi oraz złoty medal w sprincie z mistrzostw świata w Hochfilzen (2017). W 2015 roku złoto na MŚ w Kontiolahti wywalczyła ona również w sztafecie mieszanej.

Dowiedz się więcej na temat: Gabriela Koukalova