Pjongczang 2018. Faworyt Hirscher nie ukończył slalomu

Austriak Marcel Hirscher, uważany za faworyta slalomu w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, nie ukończył tej konkurencji. Utytułowany narciarz alpejski wypadł z trasy podczas pierwszego przejazdu.

Niespełna 29-letni Hirscher zdobył wcześniej dwa złote medale w Pjongczangu - w slalomie gigancie i kombinacji.

Cztery lata temu w Soczi zajął w slalomie drugie miejsce.

W swojej karierze ma na koncie 55 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, sześciokrotnie zdobył Kryształową Kulę i był sześciokrotnie mistrzem świata (z czego dwa razy w slalomie).

Podczas czwartkowego przejazdu jadący z piątym numerem Hirscher stracił kontrolę nad nartami po serii ciasnych zakrętów i wypadł z trasy.

Dowiedz się więcej na temat: Marcel Hirscher | Pjongczang 2018 | narciarstwo alpejskie