Pjongczang 2018. Johannes Klaebo pobił rekord Gunde Svana

Johannes Hoesflot Klaebo został we wtorek najmłodszym mistrzem olimpijskim w biegach narciarskich. Norweg okazał się najszybszy w finale sprintu klasykiem w Pjongczangu, a dokonał tego mając 21 lat i 144 dni. Poprzedni rekordzista Szwed Gunde Svan wygrał bieg na dystansie 15 km stylem klasycznym w Sarajewie w wieku 22 lat i 32 dni.

- Słyszałem o rekordzie, to całkiem fajna rzecz - powiedział po biegu Klaebo. - Ja jednak starałem się koncentrować wyłącznie na biegu. Sądzę, że teraz może pojawić się jeszcze większa presja. Jestem jednak zdania, że po tym zwycięstwie będzie mi łatwiej się z nią uporać - przyznał.

Reklama

- Od kilku dni nie spałem dobrze. Teraz zrzuciłem z barków wielki ciężar i mogę koncentrować się na tym, co przede mną. Z pewnością będę celebrował dzisiejsze zwycięstwo - podkreślił Norweg.

Dla Klaebo, który jest liderem Pucharu Świata, są to dopiero pierwsze igrzyska w karierze.

We wtorkowym finale drugie miejsce zajął Włoch Federico Pellegrino, a trzeci był Rosjanin Aleksander Bolszunow. Obaj stoczyli niezwykle zaciętą walkę o srebro na ostatniej prostej.

Transmisje najważniejszych wydarzeń z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018, w tym starty Polaków w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2. Każda sekunda igrzysk tylko w Eurosport Player.

Oglądaj na żywo

Dowiedz się więcej na temat: Johannes Hoesflot Klaebo