Pjongczang 2018. Madagaskar doczekał się alpejki w zimowych igrzyskach

W tegorocznych igrzyskach olimpijskich swoją reprezentantkę w narciarstwie alpejskim będzie miał Madagaskar. Mialitiana Clerc będzie jedyną przedstawicielką swojego kraju w Pjongczangu i pierwszą alpejką z afrykańskiej wyspy na igrzyskach. W 2006 roku w Turynie w rywalizacji alpejczyków Madagaskar reprezentował Mathieu Razanakolona.

- Jestem zaszczycona, że jako pierwsza kobieta z Madagaskaru będę reprezentować mój kraj na zimowych igrzyskach. To niesamowite uczucie – powiedziała Clerc.

Reklama

16-latka urodziła się na Madagaskarze, ale gdy miała ledwie rok, adoptowana została przez francuskich rodziców. Jazdy na nartach nauczyła się w wieku trzech lat. Jej ojciec Stephane Clerc pełni w Pjongczangu rolę jej trenera.

- Dużo trenowałam we Francji i innych europejskich krajach. Przed przyjazdem do Korei ćwiczyłam również z belgijskimi narciarzami – poinformowała Clerc.

W przeciwieństwie do mieszkańców Madagaskaru Mialitiana doskonale zna śnieg i z powodzeniem uprawia również inne zimowe dyscypliny. Nie jest za to przyzwyczajona do wielkich mrozów i Pjongczangu będzie miała z nimi problem.

- Tu jest naprawdę zimno. Mam też wrażenie, że na dole jest chłodniej niż na szczytach gór – stwierdziła. – Moim celem w Pjongczangu jest ukończenie rywalizacji. Chcę też poprawiać swoje czasy i jak najmniej stracić do triumfatorów – podkreśliła Clerc.

Transmisje najważniejszych wydarzeń z ZIO Pjongczang 2018, w tym starty Polaków w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2. Każda sekunda igrzysk tylko w Eurosport Player. Oglądaj igrzyska na żywo!Dowiedz się więcej na temat: Pjongczang 2018