Pjongczang 2018. Słowenia - Słowacja 3-2 po karnych

W sobotę zakończyła się rywalizacja w grupie B. Premiowane bezpośrednim awansem miejsce zapewnili sobie hokeiści z Rosji wygrywając wysoko dwa z trzech spotkań. Na drugim miejscu uplasowali się Słoweńcy, którzy w sobotę wygrali po rzutach karnych ze Słowacją 3-2. Amerykanie zakończyli rywalizację w grupie na trzeciej pozycji.

Olimpijczycy z Rosji pokonali reprezentację USA 4-0 w meczu grupy B turnieju hokejowego igrzysk w Pjongczangu i jako pierwsi zapewnili sobie występ w ćwierćfinale. Amerykanie będą musieli zagrać w barażu.

Reklama

W turnieju bierze udział 12 reprezentacji, podzielonych na trzy grupy. Ich zwycięzcy oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca awansują do ćwierćfinału, reszta drużyn będzie musiała walczyć w rundzie dodatkowej.

W niedziele o pierwsze miejsce w grupie C i awans do ćwierćfinału zagrają Szwedzi i Finowie. Obie drużyny mają na koncie po dwa zwycięstwa za trzy punkty. W drugim meczu spotkają się Niemcy i Norwegowie, którzy nie wygrali jeszcze żadnego spotkania.

W grupie A prowadzą Czesi, którzy w sobotę pokonali po rzutach karnych Kanadę 3:2 i mają na koncie pięć punktów. Kanadyjczycy, triumfatorzy dwóch ostatnich igrzysk, mają jeden punkt mniej. W walce o pierwsze miejsce liczą się też Szwajcarzy, którzy odnieśli jedno trzypunktowe zwycięstwo nad ostatnimi w tabeli Koreańczykami. O pierwszym miejscu w grupie zadecydują niedzielne mecze, w których Kanada zagra z Koreą, a Czesi ze Szwajcarią.

Mecze rundy barażowej zaplanowane są na wtorek, dzień później zostaną rozegrane ćwierćfinały.

Grupa B

Słowenia - Słowacja 3-2 po karnych (0-0, 2-1, 0-1; 1-0)

Bramki: dla Słowenii - Blaż Gregorc (22), Anże Kuralt (25), Żiga Jeglić (karny); dla Słowacji - Milos Bubela (36), Marcel Hascak (46).

Kary: Słowenia - 4 min; Słowacja - 8.

Olimpijczycy z Rosji - USA 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)

Tabela:

                         M  Z  P  bramki pkt
1. Olimpijczycy z Rosji  3  2  1  14-5    6
2. Słowenia              3  2  1   8-12   4
3. USA                   3  1  1   4-8    4
4. Słowacja              3  1  1   6-7    4

Oglądaj igrzyska na żywo!

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Słowenii