Pjongczang 2018. Żyła zaapelował do prezydenta Dudy w sprawie Stocha

Piotr Żyła zgubił ostatnio wysoką formę, ale humoru i niecodziennych pomysłów mu nie brakuje. Po złotym medalu Kamila Stocha w Pjongczangu nasz skoczek zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowego banknotu.

Stoch obronił w Pjongczangu złoty medal na skoczni dużej. W sumie ma już trzy złote krążki olimpijskie, a w poniedziałek ma szansę na kolejny w konkursie drużynowym.

Reklama

Żyła, który w Korei głównie pełni rolę kibica, już odegrał Stochowi Mazurka Dąbrowskiego na gitarze, a potem wpadł na kolejny ciekawy pomysł.

"mam troszke ostatnio dużo wolnego czasu, a i jeszcze dzisiej trenerzy pozwolili wypić jedno piwo:-) a jakoś spać sie mi nie chce:-/ i tak sobie myśle ze w Polsce powinien zostać stworzony banknot 300 złotowy a na jego nominale powinien sie znaleś taki jeden skoczek narciarski Kamil Trzeci Wielki:-)

a dlaczego to sobie sami odpowiedzcie:-P tak że prośba do Pana prezydenta Andrzeja Dudy na śniadanie Pan zawsze mozesz zaprosić, ale jak by sie pięknie płaciło nominałem 300zł;-) a i wszyscy by byli bogatsi:-)))" - napisał nasz skoczek na Facebooku.

Chyba nikt w Polsce nie pogniewałby się, gdyby powstał taki banknot, zwłaszcza gdyby miał takich kilka w portfelu.

Oglądaj igrzyska na żywo!

WS

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Żyła | Kamil Stoch | Andrzej Duda | Pjongczang 2018