Pjongczang 2018. Martin Schmitt: Kamil Stoch w pełni zasłużył na zwycięstwo

Sobotni wspaniały sukces zawodnika z Zębu osłodził dotychczasowe niepowodzenia Polaków na igrzyskach w Pjongczangu. Kamil Stoch wytrzymał presję i obronił mistrzostwo olimpijskie na dużej skoczni. Teraz jego sukces skomentowali niemieccy eksperci Eurosportu Sven Hannawald i Martin Schmitt.

- To było niesamowite, w jaki sposób sobie poradził w tej sytuacji, skacząc po złoty medal. Po konkursie na skoczni normalnej nie było mu łatwo. Niestety nie zdobył wtedy medalu, ale spodziewam się, że po wczorajszych zawodach wszyscy kibice w Polsce mogli się zrelaksować i cieszyć jego triumfem - uważa ekspert Eurosportu Sven Hannawald.

Reklama

Kamil Stoch uszczęśliwił w sobotę całą Polskę.

- Wiadomo było, że oczekiwania w jego kraju były bardzo wysokie. Sam Kamil miał także wobec siebie oczekiwania, żeby stanąć na podium na skoczni dużej, szczególnie po zawodzie, jaki spotkał go na skoczni normalnej. Presja była duża, ale Kamil niesowicie sobie z nią poradził i oddał dwa fantastyczne skoki. Zasłużył na to zwycięstwo - dodaje Martin Schmitt.

- Myślę, że Kamil starał się skoncentrować tylko na sobie i swoich skokach. To najlepsze, co można zrobić – odciąć się od tego, co mówią lub myślą inni. Musisz po prostu dać z siebie wszystko, ale przy takich oczekiwania nie jest to łatwe. Kamil jest jednak bardzo silny psychicznie i za to należą mu się kolejne wyrazy uznania.

Każda sekunda ZIO w Pjongczangu w eurosportplayer.pl. Transmisja ze skoków narciarskich w poniedziałek o godz. 13.30 w Eurosporcie 1.

Na igrzyskach liczy się każda sekunda. Nie trać czasu! Oglądaj na żywo

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch