Pjongczang 2018. Skład reprezentacji Polski na igrzyska

Oto skład reprezentacji Polski na zimowe igrzyska olimpijskie 2018 w koreańskim Pjongczangu:

BIATHLON

Reklama

Magdalena Gwizdoń            (1979/BLKS Żywiec)

Krystyna Guzik               (1983/AZS AWF Katowice)

Weronika Nowakowska          (1986/AZS AWF Katowice)

Monika Hojnisz               (1991/AZS AWF Katowice)

Kamila Żuk                   (1997/AZS AWF Katowice)

Grzegorz Guzik               (1991/BLKS Żywiec)

Andrzej Nędza-Kubiniec       (1991/BKS WP Kościelisko)

Tobias Torgersen             trener główny kobiet

Tomasz Bernat                asystent trenera kobiet

Aliaksei Yaskevich           asystent trenera ds. technicznych

Mikołaj Panitkin             trener główny mężczyzn

Rafał Lepel                  serwisant

Adam Kwak                    serwisant

Maciej Nędza-Kubiniec        serwisant

Damian Graf                  fizjoterapeuta

Andrij Tymczenko             fizjoterapeuta

Dagmara Gerasimuk            prezes związku

BOBSLEJE

Mateusz Luty                 (1990/UMCS Lublin)

Krzysztof Tylkowski          (1988/WKS Flota Gdynia)

Łukasz Miedzik               (1991/WKS Flota Gdynia)

Grzegorz Kossakowski         (1991/UMCS Lublin)

Arnold Zdebiak               (1993/AZS AWFiS Gdańsk)

Janis Minins                trener główny

Andrzej Żyła                asystent trenera głównego

Roberts Obulders            mechanik

Sebastian Eisler            fizjoterapeuta

Szczepan Wiśniowski         prezes związku

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE

Natalia Kaliszek            (1996/MKS Axel-Toruń)

Maksym Spodyriew            (1993/MKS Axel-Toruń)

Sylwia Nowak-Trębacka       trener

Jacek Jankowski             fizjoterapeuta

Marek Kaliszek              prezes związku

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

tor długi (TD)

Katarzyna Bachleda-Curuś    (1980/AZS AWF Katowice)

Luiza Złotkowska            (1986/UKS Sparta Grodzisk)

Natalia Czerwonka           (1988/MKS Zagłębie Lubin)

Magdalena Czyszczoń         (1995/AZS AWF Katowice)

Karolina Bosiek             (2000/KS Pilica Tomaszów Maz.)

Kaja Ziomek                 (1997/MKS Cuprum Lubin)

Zbigniew Bródka             (1984/UKS Błyskawica Domaniewice)

Jan Szymański               (1989/AZS AWF Poznań)

Konrad Niedźwiedzki         (1985/AZS AWF Katowice)

Sebastian Kłosiński         (1992/KS Orzeł Elbląg)

Artur Nogal                 (1990/Fundacja Legia Warszawa)

Piotr Michalski             (1992/SKŁ Górnik Sanok)

Artur Waś                   (1986/Fundacja Legia Warszawa)

short track (TK)

Natalia Maliszewska          (1995/ŁKS Juvenia Białystok)

Magdalena Warakomska         (1997/KU AZS Politechniki Opolskiej)

Bartosz Konopko              (1988/Łks Juvenia Białystok)

Krzysztof Niedźwiedzki       trener główny kobiet TD

Witold Mazur                 trener główny mężczyzn TD

Tuomas Nieminen              trener główny - sprint TD

Arkadiusz Skoneczny          asystent trenera kobiet/fizjoterapeuta TD

Natalia Mrozińska            fizjoterapeutka TD

Alexander J. Moritz          serwis TD

Anna Lukanova-Jakubowska     trener główny - short track

Dariusz Kulesza              trener - short track/serwis TK

Mariusz Gnoiński             fizjoterapeuta - szef TK

Ewa Białkowska               trener - szef wyszkolenia

Roman Derks                  prezes związku

NARCIARSTWO I SNOWBOARD

BIEGI NARCIARSKIE

Sylwia Jaśkowiec             (1986/LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany)

Justyna Kowalczyk            (1983/AZS AWF Katowice)

Ewelina Marcisz              (1991/MKS Halicz Ustrzyki Dolne)

Martyna Galewicz             (1989/AZS AWF Katowice)

Maciej Staręga               (1990/UKS Rawa Siedlce)

Dominik Bury                 (1996/MKS Istebna)

Kamil Bury                   (1995/MKS Istebna)

KOMBINACJA NORWESKA

Adam Cieślar                 (1992/AZS AWF Katowice)

Szczepan Kupczak             (1992/AZS AWF Katowice)

Paweł Słowiok                (1992/AZS AWF Katowice)

Wojciech Marusarz            (1993/AZS Zakopane)

SKOKI NARCIARSKIE

Kamil Stoch                  (1987/KS Eve-Nement Zakopane)

Piotr Żyła                   (1987/Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)

Maciej Kot                   (1991/AZS Zakopane)

Stefan Hula                  (1986/KS Eve-Nement Zakopane)

Dawid Kubacki                (1990/TS Wisła Zakopane)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE I DOWOLNE

Maryna Gąsienica-Daniel     (1994/TS Wisła)

Karolina Riemen-Żerebecka   (1988/AZS AWF Katowice)

Michał Jasiczek             (1994/SNA Ski Team Zakopane)

Michał Kłusak               (1990/AZS Zakopane)

SNOWBOARD

Weronika Biela               (1991/AZS Zakopane)

Aleksandra Król              (1990/KS F2 Dawidek Team)

Karolina Sztokfisz           (1989/AZS Zakopane)

Zuzanna Smykała              (1990/AZS AWF Katowice)

Mateusz Ligocki              (1982/AZS AWF Kraków)

Oskar Kwiatkowski           (1996/AZS Zakopane)

Aleksander Wierietielny       trener główny Justyny Kowalczyk

Rafał Węgrzyn                 asystent trener głównego Justyny Kowalczyk

Mateusz Nuciak                asystent trenera głównego Justyny Kowalczyk

Peep Koidu                    serwisant Justyny Kowalczyk

Valentina Vuerich             serwisant Justyny Kowalczyk

Marcin Lisicki                fizjoterapeuta Justyny Kowalczyk

Stefan Horngacher             trener główny - skoki

Zbigniew Klimowski            asystent trenera głównego - skoki

Grzegorz Sobczyk              asystent trenera głównego - skoki

Michal Doleżal                trener ds. sprzętu - skoki

Łukasz Gębala                 fizjoterapeuta - skoki

Kacper Skrobot                serwisant - skoki

Maciej Kreczmer               serwisant - skoki

Aleksander Winiarski          lekarz - skoki

Adam Małysz                   dyrektor koordynator PZN - skoki

Janusz Krężelok               trener główny kobiet i mężczyzn - biegi

Mariusz Hluchnik              trener - biegi

Andrzej Michałek              asystent trenera głównego mężczyzn - biegi

Paweł Gurbisz                 fizjoterapeuta kobiet i mężczyzn - biegi

Paweł Fundanicz               serwisant - biegi

Danny Winkelmann              trener główny - kombinacja norweska

Piotr Śliwka                 asystent trenera głównego - kombinacja norweska

Bjoern Schneider              serwisant - kombinacja norweska

Marcin Orłowski               asystent trenera głównego kobiet - k. alpejskie

Ondrej Trcka                  serwisant - k. alpejskie kobiet

Piotr Skowroński              trener główny - snowboard k. alpejskie

Oskar Bom                     asystent trenera głównego - snowboard k. alpejskie

Mariusz Kufel                 trener główny - snowboard SBX

Paweł Zborowski               fizjoterapeuta - snowboard SBX

Przemysław Buczyński          trener główny - skicross

Tomasz Żerebecki              asystent trenera głównego - skicross

Apoloniusz Tajner             prezes związku

SANECZKARSTWO

Ewa Kuls-Kusyk               (1991/UKS Nowiny Wielkie)

Natalia Wojtuściszyn        (1993/UKS Nowiny Wielkie)

Maciej Kurowski              (1986/KS Śnieżka Karpacz)

Mateusz Sochowicz            (1996/AZS AWF Katowice)

Jakub Kowalewski             (1994/KŚ Śnieżka Karpacz)

Wojciech Chmielewski        (1995/MKS Karkonosze - sporty zimowe)

KIEROWNICTWO REPREZENTACJI

Andrzej Kraśnicki - przewodniczący polskiej reprezentacji, prezes PKOl

Adam Krzesiński   - zastępca przewodniczącego, sekretarz generalny PKOl

Wojciech Jasiński - attache olimpijski

MISJA OLIMPIJSKA

Marzena Koszewska            - szefowa misji

Marcin Nowak                 - zastępca szefowej misji

Ewelina Wawrynkiewicz-Binda - członek

Urszula Jankowska            - członek

Marcin Doroś                - członek

Henryk Urbaś                 - attache prasowy

minister sportu i turystyki Witold Bańka - oficjalny gość igrzysk - Międzynarodowego Programu Dygnitarzy

Opieka medyczna i terapeutyczna

Hubert Krysztofiak           - szef misji medycznej

Jarosław Krzywański          - lekarz

Marek Krochmalski            - lekarz

Piotr Trochimczuk            - fizjoterapeuta

Martyna Nowak                - psycholog sportu

Marek Skowroński            trener główny kadry

Andrzej Śmierzchalski        trener pomocniczy

Łukasz Jaworski             fizjoterapeuta

Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu
Najlepsze tematy