Pjongczang 2018. Sven Hannawald typuje wydarzenia w konkursie drużynowym

Świetny przed laty niemiecki zawodnik jest w Pjongczangu i z bliska obserwuje wydarzenia na olimpijskich arenach. W poniedziałek o godz. 13.30 ostatni akord w zmaganiach skoczków narciarskich, a więc konkurs drużynowy. - Najmocniejsi teraz są Norwegowie - powiedział ekspert Eurosportu Sven Hannawald.

Rywalizacja zespołowa na dużym obiekcie będzie niezwykle ciekawa. Znakomicie w pierwszych dwóch konkursach indywidualnych prezentowali się reprezentanci Norwegii.

Reklama

- Oni skaczą niesamowicie. Każdy z ich drużyny mógł wygrać medal indywidualnie. Są w tym momencie najmocniejsi, ale jeszcze nie wygrali konkursu. Polacy też są mocni, ale przed nami zawody i zobaczymy, jak oba zespołu poradzą sobie z presją - mówił Hannawald. Były skoczek oczywiście najbardziej liczy na udany występ rodaków.

- W naszym zespole też jest duża presja, bo wszyscy oczekują medalu. Myślę jednak, że niemieccy skoczkowie skupiają się na treningach, aby uzyskać jak najwyższą dyspozycję. Richard Freitag nie jest może tak regularny jak na początku sezonu, ale ma ogromny potencjał, żeby oddać fantastyczny skok. Niemcy na pewno mają dobrą drużynę i dodatkowo bronią złota. To będzie ciekawy konkurs - stwierdził ekspert Eurosportu.

Każda sekunda ZIO w Pjongczangu w eurosportplayer.pl. Transmisja ze skoków narciarskich w poniedziałek o godz. 13.30 w Eurosporcie 1.

Na igrzyskach liczy się każda sekunda. Nie trać czasu! Oglądaj na żywo

Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu