Wyniki IO w Pjongczangu

Wyniki igrzysk olimpijskich w Pjongczangu

23 lutego (cztery konkurencje finałowe)
Narciarstwo dowolne, skicross kobiet
1. Kelsey Serwa (Kanada)
2. Brittany Phelan (Kanada)
3. Fanny Smith (Szwajcaria)
22 lutego (dziesięć konkurencji finałowych)
Biathlon, sztafeta kobiet 4x6 km
1. Białoruś (Nadieżda Skardino, Iryna Kriuko, Dzinara Alimbekawa, Daria Domraczewa) 1:12.03,4 (0 karnych rund + 9 doładowań)
2. Szwecja (Linn Persson, Mona Brorsson, Anna Magnusson, Hanna Oeberg) strata 10,7 s (0+12)
3. Francja (Anais Chevalier, Marie Dorin Habert, Justine Braisaz, Anais Bescond) 17,6 (0+14)
7. Polska (Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska) 53,9 (3+11)
Short track, sztafeta na 5000 metrów mężczyzn
1. Węgry (Shaoang Liu, Sandor Shaolin Liu, Viktor Knoch, Csaba Burjan) 6.31,971
2. Chiny (Wu Dajing, Han Tianyu, Xu Hongzhi, Chen Dequan)  6.32,035
3. Kanada (Samuel Girard, Charles Hamelin, Charle Cournoyer, Pascal Dion) 6.32,282
Short track, 1000 m, kobiety
1. Suzanne Schultin (Holandia) 1.29,778
2. Kim Boutin (Kanada) 1.29,956
3. Arianna Fontana (Włochy)  1.30,656
Short track, 500 m, mężczyźni
1. Wu Dajing (Chiny) 39,584
2. Hwang Dae Heon (Korea Płd.) 39,854
3. Lim Hyo-Jun (Korea Płd.) 39,919
Kombinacja norweska, drużynówka
1. Niemcy (Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Eric Frenzel, Johannes Rydzek) 46.09,8 (2. miejsce po skokach / 1. w biegu)
2. Norwegia (Jan Schmid, Espen Andersen, Jarl Magnus Riiber, Joergen Graabak) strata 52,7 s (4./2.)
3. Austria (Wilhelm Denifl, Lukas Klapfer, Bernhard Gruber, Mario Seidl) 1.07,8 (1./5.)
9. Polska (Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz, Szczepan Kupczak, Adam Cieślar) 5.15,0 (8./10.)
Hokej na lodzie, mecz o złoty medal kobiet
USA - Kanada 3-2 po karnych (1-0, 0-2, 1-0; 0-0; w karnych 3-2)
Narciarstwo alpejskie, kombinacja kobiet
1. Michelle Gisin (Szwajcaria) 2.20,90 (1.40,14/40,76)
2. Mikaela Shiffrin (USA) 2.21,87 (1.41,35/40,52)
3. Wendy Holdener (Szwajcraia) 2.22,34 (1.42,11/40,23)
16. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) 2.27,19 (1.44,35/42,84)
Narciarstwo dowolne, halfpipe mężczyzn
1. David Wise (USA) 97,20 pkt
2. Alex Ferreira (USA) 96,40
3. Nico Porteous (Nowa Zelandia) 94,80
Slalom mężczyzn
1. Andre Myhrer (Szwecja) 1.38,99 (47,93/51,06)
2. Ramon Zenhaeusern (Szwajcaria) 1.39,33 (48,66/50,67)
3. Michael Matt (Austria) 1.39,66 (49,00/50,66)
Michał Jasiczek nie ukończył
Snowboard, big air kobiet
1. Anna Gasser (Austria)  185,00 pkt
2. Jamie Anderson (USA)  177,25
3. Zoi Sadowski-Synnott (Nowa Zelandia) 157,50
21 lutego (siedem konkurencji finałowych)
Bobsleje, dwójki kobiet
1. Mariama Jamanka, Lisa-Marie Buckwitz (Niemcy) - 3.22,45
2. Elana Meyers Taylor, Lauren Gibbs (USA) - 3.22,52
3. Kaillie Humphries, Phylicia George (Kanada) - 3.22,89
Łyżwiarstwo szybkie; wyścig drużynowy mężczyzn
1. Norwegia (Havard Bokko, Simen Spieler Nilsen, Sverre Lunde Pedersen, Sindre Henriksen) - 3.37,32
2. Korea Południowa (Seung-Hoon Lee, Jaewon Chung, Min Seok Kim) - 3.38,52
3. Holandia (Patrick Roest, Sven Kramer, Jan Blokhuijsen, Koen Verweij) - 3.38,40 (finał B)
Łyżwiarstwo szybkie; wyścig drużynowy kobiet
1. Japonia (Miho Takagi, Ayano Sato, Nana Takagi, Ayaka Kikuchi)  2.53,89
2. Holandia (Marrit Leenstra, Ireen Wuest, Antoinette de Jong, Lotte van Beek) 2.55,48
3. USA (Heather Bergsma, Brittany Bowe, Mia Manganello, Carlijn Schoutens) 2.59,27
7. Polska (Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska) 3.03,11
Biegi narciarskie, sprint drużynowy kobiet
1. USA (Kikkan Randall, Jessica Diggins)  15.56,47
2. Szwecja (Charlotte Kalla, Stina Nilsson) 15.56,66
3. Norwegia (Marit Bjoergen, Maiken Caspersen Falla) 15.59,44
7. Polska (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec) 16.32,48
Biegi narciarskie, sprint drużynowy mężczyzn
1. Norwegia (Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo) 15.56,26
2. Olimpijczycy z Rosji (Denis Spocow, Aleksander Bołszunow) 15.57,97
3. Francja (Maurice Manificat, Richard Jouve) 15.58,28
13. Polska (Dominik Bury, Maciej Staręga) - odpadli w półfinale
Hokej na lodzie, mecz o brązowy medal kobiet
Finlandia - Olimpijczycy z Rosji 3-2 (1-0, 2-1, 0-1)
Narciarstwo alpejskie, zjazd kobiet
1. Sofia Goggia (Włochy) 1.39,22
2. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) 1.39,31
3. Lindsey Vonn (USA) 1.39,69
24. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) 1.43,30
Narciarstwo dowolne, skicross
1. Brady Leman (Kanada)
2. Marc Bischofberger (Szwajcaria)
3. Sierrgiej Ridzik (Olimpijczycy z Rosji)
20 lutego (pięć konkurencji finałowych)
Kombinacja norweska, skok na dużym obiekcie i bieg na 10 km:
1. Johannes Rydzek (Niemcy) 23.52,5  (5. w skoku, 4. w biegu)
2. Fabian Riessle (Niemcy) strata 0,4  (6./3.)
3. Eric Frenzel (Niemcy) 0,8  (4./7.)
25. Szczepan Kupczak (Polska)  2.48,8 (12./42.)
29. Paweł Słowiok (Polska)  3.23,8 (32./25.)
33. Adam Cieślar (Polska) 3.30,9 (33./21.)
Wojciech Marusarz (Polska) nie ukończył      (39./-)
Biathlon, sztafeta mieszana
1. Francja (Marie Dorin Habert, Anais Bescond, Simon Desthieux, Martin Fourcade) 1:08.34,3 (0 karnych rund + 4 doładowania)
2. Norwegia (Marte Olsbu, Tiril Eckhoff, Johannes Thingnes Boe, Emil Hegle Svendsen) strata 20,9 s (1+11)
3. Włochy (Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer, Dominik Windisch) 26,9 (0+7)
16. Polska (Magdalena Gwizdoń, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec) 3.43,6 (0+8)
Short track, sztafeta 3000 m kobiet
1. Korea Płd. (Shim Suk Hee, Choi Minjeong, Kim Ye Jin, Kim A-Lang) 4.07,361
2. Włochy (Arianna Fontana, Lucia Peretti, Cecilia Maffei, Martina Valcepina) 4.15,901
3. Holandia (Suzanne Schulting, Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven, Jorien ter Mors) 4.03,471 (rekord świata, 1. w finale B)
Narciarstwo dowolne, halfpipe kobiet
1. Cassie Sharpe (Kanada) 95,80 pkt
2. Marie Martinod (Francja) 92,60
3. Brita Sigourney (USA) 91,60
Łyżwiarstwo figurowe, pary tanaczne
1. Tessa Virtue, Scott Moir (Kanada) 206,07 pkt
2. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja) 205,28
3. Maia Shibutani, Alex Shibutani (USA) 192,59
14. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska) 161,35
19 lutego (trzy konkurencje finalowe)
Skoki narciarskie, konkurs drużynowy mężczyzn
1. Norwegia - 1098,5 pkt
2. Niemcy - 1075,7
3. Polska - 1072,4
Bobslejowe dwójki
1. Francesco Friedrich, Thorsten Margis (Niemcy) - 3.16,86
1. Justin Kripps, Alexander Kopacz (Kanada) - 3.16,86
3. Oskars Melbardis, Janis Strenga (Łotwa) - 3.16,91
Łyżwiarstwo szybkie, 500 m mężczyzn
1. Havard Lorentzen (Norwegia) - 34,41, rekord olimpijski
2. Cha Min-kyu (Korea Południowa) - 34,42
3. Gao Tingyu (Chiny) - 34,65
13. Artur Waś (Polska) - 35,02
33. Piotr Michalski (Polska) - 35,64
36. Artur Nogal (Polska) - 58,71 (upadek na starcie)
18 lutego (sześć konkurencji finałowych)
Łyżwiarstwo szybkie, 500 m kobiet
1. Nao Kodaira (Japonia) - 36,94 s
2. Sang-Hwa Lee (Korea Płd.) - 37,33
3. Karolina Erbanova (Czechy) - 37,34
25. Kaja Ziomek (Polska) - 39,26
Narciarstwo dowolne, skoki akrobatyczne mężczyzn
1. Ołeksandr Abramenko (Ukraina) - 128,51 pkt
2. Zongyang Jia (Chiny) - 128,05
3. Ilia Burow (Olimpijczycy z Rosji) - 122,17
Biathlon, 15 km ze startu wspólnego mężczyzn
1. Martin Fourcade (Francja) - 35.47,3 (2 rundy karne)
2. Simon Schempp (Niemcy) - str. 0,0 (1)
3. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) - 11,2 (2)
Biegi narciarskie, sztafeta mężczyzn 4x10 km
1. Norwegia - 1:33.04,9
2. Olimpijczycy z Rosji - str. 9,4 s
3. Francja - 36,9
Narciarstwo alpejskie, gigant mężczyzn
1. Marcel Hirscher (Austria) - 2.18,04
2. Henrik Kristoffersen (Norwegia) - 2.19,31
3. Alexis Pinturault (Francja) - 2.19,35
Narciarstwo dowolne, slopestyle mężczyzn
1. Oystein Braaten (Norwegia) - 95 pkt
2. Nicholas Goepper (USA) - 93,60
3. Alex Beaulieu-Marchand (Kanada) - 92,40
17 lutego (dziewięć konkurencji finałowych)
Skoki, skocznia duża, mężczyźni
1. Kamil Stoch (Polska) 285,7 pkt
2. Andreas Wellinger (Niemcy) 282,3
3. Robert Johansson (Norwegia) 275,3
10. Dawid Kubacki (Polska) 258
15. Stefan Hula (Polska) 253,4
19. Maciej Kot (Polska) 244,6
Biathlon, bieg masowy na 12,5 km
1. Anastazja Kuzmina (Słowacja) - 35.23,0 (1 runda karna)
2. Daria Domraczewa (Białoruś) - str. 18,8 (1)
3. Tara Eckhoff (Norwegia) - 27,7 (2)
15. Monika Hojnisz (Polska) - 1.36,2 (0)
Biegi narciarskie, sztafeta kobiet 4x5 km
1. Norwegia - 51.24,3
2. Szwecja - str. 2,0
3. Olimpijki z Rosji - 43,3
10. Polska - 3.06,6
Short track, 1500 m kobiet
1. Choi-Min Jeong (Korea Południowa) 2.24,948
2. Li Jinyu (Chiny) 2.25,703
3. Kim Boutin (Kanada) 2.25,834
20. Madalena Warakomska odpadła w eliminacjach
Short track, 1000 m mężczyzn
1. Samuel Girard (Kanada) 1.24,650
2. John-Henry Krueger (USA) 1.24,864
3. Yira Seo (Korea Południowa) 1.31,619
Supergigant kobiet
1. Ester Ledecka (Czechy) 1.21,11
2. Anna Veith (Austria) 1.21,12
3. Tina Weirather (Liechtenstein) 1.21,22
26. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) 1.23,21
Łyżwiarstwo figurowe, soliści
1. Yuzuru Hanyu (Japonia) 317,85 pkt
2. Shoma Uno (Japonia) 306,90
3. Javier Fernandez (Hiszpania) 305,24
Narciarstwo dowolne, slopestyle kobiet
1. Sarah Hoefflin (Szwajcaria) 91,20 pkt
2. Mathilde Gremaud (Szwajcaria) 88,00
3. Isabel Atkin (W. Brytania) 84,60
Skeleton kobiet
1. Lizzy Yarnold (Wielka Brytania) - 3.27,28
2. Jacqueline Loelling (Niemcy) - 3.27,73
3. Laura Deas (Wielka Brytania) - 3.27,90
16 lutego (siedem konkurencji finałowych)
Narciarstwo dowolne, skoki akrobatyczne kobiet
1. Hanna Huskova (Białoruś) - 96,14 pkt
2. Xin Zhang (Chiny) - 95,52
3. Fanyu Kong (Chiny) - 70,14
Łyżwiarstwo szybkie, 5000 kobiet
1. Esmee Visser (Holandia) - 6.50,23
2. Martina Sablikova (Czechy) - 6.51,85
3. Natalia Woronina (Olimpijczycy z Rosji) - 6.53,98
Biegi narciarskie, 15 km mężczyzn
1. Dario Cologna (Szwajcaria) czas 33.43,9
2. Simen Hegstad Krueger (Norwegia) strata 18,3
3. Denis Spicow (OAR) 23,0
33. Dominik Bury (Polska) 2.27,2
78. Kamil Bury (Polska) 4.54,8
82. Maciej Staręga (Polska) 5.15,0
Narciarstwo alpejskie, slalom kobiet
1. Frida Hansdotter (Szwecja) - 1.38,63
2. Wendy Holdener (Szwajcaria) - 1.38,68
3. Katharina Gallhuber (Austria) - 1.38,95
Narciarstwo alpejskie, supergigant mężczyzn
1. Matthias Mayer (Austria) - 1.24,44
2. Beat Feuz (Szwajcaria) - 1.24,57
3. Kjetil Jansrud (Norwegia) - 1.24,62
Michał Kłusak (Polska) - nie ukończył
Snowboard, snowcross kobiet
1. Michela Moioli (Włochy)
2. Julia Pereira de Souza Mabileau (Francja)
3. Eva Samkova (Czechy)
20. Zuzanna Smykała (Polska) - odpadła w ćwierćfinale
Skeleton mężczyzn
1. Yun Sungbin (Korea Płd.) - 3.20,55
2. Nikita Triegubow (OAR) - 3.22,18
3. Dom Parsons (Wielka Brytania) - 3.22,20
15 lutego (dziewięć konkurencji finałowych)
Saneczkarstwo, sztafeta mieszana
1. Niemcy (Natalie Geisenberger, Johannes Ludwig, Tobias Arlt/Tobias Wendl) 2.24,517
2. Kanada (Alex Gough, Sam Edney, Tristan Walker/Justin Snith) 2.24,872
3. Austria (Madeleine Egle, David Gleirscher, Georg Fischler/Peter Penz) 2.24,988
8. Polska (Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski) 2.26,413
Łyżwiarstwo szybkie, 10 000 m mężczyzn
1. Ted-Jan Bloemen (Kanada) - 12.39,77
2. Jorrit Bergsma (Holandia) - 12.41,98
3. Nicola Tumolero (Włochy) - 12.54,32
Biathlon, bieg indywidualny na 20 km mężczyzn
1. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) - 48.03,8
2. Jakov Fak (Słowenia) - 48.09,3
3. Dominik Landertinger (Austria) - 48.18,0
33. Grzegorz Guzik (Polska) - 51.51,8
78. Andrzej Nędza-Kubiniec (Polska) - 55.39,9
Biathlon, bieg indywidualny na 15 km kobiet
1. Hanna Oeberg (Szwecja) - 41.07,2
2. Anastasija Kuźmina (Słowacja) - 41.31,9
3. Laura Dahlmeier (Niemcy) - 41.48,4
6. Monika Hojnisz (Polska) - 43.02,0
21. Weronika Nowakowska (Polska) - 44.34,6
52. Krystyna Guzik (Polska) - 46.49,5
83. Magdalena Gwizdoń (Polska) - 51.49,7
Biegi narciarskie, 10 km techniką dowolną kobiet
1. Ragnhild Haga (Norwegia) - 25.00,5
2. Charlotte Kalla (Szwecja) - 25.20,8
3. Marit Bjoergen (Norwegia) - 25.32,4
3. Krista Parmakoski (Finlandia) - 25.32,4
24. Sylwia Jaśkowiec (Polska) - 27.21,5
42. Ewelina Marcisz (Polska) - 28.10,0
64. Martyna Galewicz (Polska) - 29.23,3
Snowboard, snowcross
1. Pierre Vaultier (Francja)
2. Jarryd Hughes (Australia)
3. Regino Hernandez (Hiszpania)
20. Mateusz Ligocki (Polska) - odpadł w ćwierćfinale
Slalom gigant kobiet
1. Mikaela Shiffrin (USA) - 2.20,02
2. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) - 2.20,41
3. Federica Brignone (Włochy) - 2.20,48
27. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) - 2.25,69
Zjazd mężczyzn
1. Aksel Lund Svindal (Norwegia) - 1.40,25
2. Kjetil Jansrud (Norwegia) - 1.40,37
3. Beat Feuz (Szwajcaria) - 1.40,43
42. Michał Kłusak (Polska) - 1.45,42
Łyżwiarstwo figurowe, pary sportowe
1. Aljona Savchenko, Bruno Massot (Niemcy) - 235,90 pkt
2. Wenjing Sui, Cong Han (Chiny) - 235,47
3. Meagan Duhamel, Eric Radford (Kanada) - 230,15
14 lutego (cztery konkurencje finałowe)
Łyżwiarstwo szybkie, 1000 m kobiet
1. Jorien Ter Mors (Holandia) - 1.13,56
2. Nao Kodaira (Japonia) - 1.13,82
3. Miho Takagi (Japonia) - 1.13,98
12. Natalia Czerwonka (Polska) - 1.15,77
29. Karolina Bosiek (Polska) - 1.18,53
Kombinacja norweska
1. Eric Frenzel (Niemcy) - 24.51,4
2. Akito Watabe (Japonia) - str. 4,8 s
3. Lukas Klapfer (Austria) - 18,1
22. Paweł Słowiok (Polska) - 2.35,2
39. Szczepan Kupczak (Polska) - 4.11,2
42. Adam Cieslar (Polska) - 4.47,3
47. Wojciech Marusarz (Polska) - 6.36,1
Snowboard, halfpipe mężczyzn
1. Shaun White (USA) - 97,75 pkt
2. Ayumu Hirano (Japonia) - 95,25
3. Scott James (Australia) - 92
Saneczkarstwo, dwójki
1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Niemcy) 1.31,697 (45,820/45,877)
2. Peter Penz, Georg Fischler (Austria) 1.31,785 (45,891/45,894)
3. Toni Eggert, Sascha Benecken (Niemcy) 1.31,987 (45,931/46,056)
12. Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski (Polska) 1.33,087 (46,609/46,478)
13 lutego (osiem konkurencji finałowych)
Kombinacja alpejska mężczyzn
1. Marcel Hirscher (Austria) - 2.06,52
2. Alexis Pinturault (Francja) - 2.06,75
3. Victor Muffat-Jeandet (Francja) - 2.07,54
Michał Kłusak (Polska) - nie ukończył
Snowboard, halfpipe kobiet
1. Chloe Kim (USA) - 98,25 pkt
2. Jiayu Liu (Chiny) - 89,75
3. Arielle Gold (USA) - 85,75
Biegi narciarskie, sprint stylem klasycznym kobiet
1. Stina Nilsson (Szwecja) czas 3.03,84
2. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) strata 3,03 s
3. Julia Biełorukowa (Olimpijczycy z Rosji) +3,37
22. Justyna Kowalczyk (Polska) odpadła w ćwierćfinale
37. Sylwia Jaśkowiec (Polska) odpadła w eliminacjach
38. Ewelina Marcisz (Polska) odpadła w eliminacjach
Biegi narciarskie, sprint stylem klasycznym mężczyzn
1. Johannes Klaebo (Norwegia) czas 3,05,75
2. Federico Pellegrino (Włochy) 3.07,09
3. Aleksander Bołszunow (Olimpijczycy z Rosji) 3.07,11
30. Kamil Bury (Polska) odpadł w ćwierćfinale
39. Maciej Staręga (Polska) odpadł w eliminacjach
Łyżwiarstwo szybkie, 1500 m mężczyzn
1. Kjeld Nuis (Holandia) czas 1.44,01
2. Patrick Roest (Holandia) 1.44,86
3. Min Seok Kim (Korea Płd.) 1.44,93
12. Zbigniew Bródka (Polska) 1.46,31
16. Jan Szymański (Polska) 1.46,48
20. Konrad Niedźwiedzki (Polska) 1.47,07
Short track, 500 m kobiet
1. Arianna Fontana (Włochy) czas 42,569
2. Yara van Kerkhof (Holandia) 43,256
3. Kim Boutin (Kanada) 43,881
11. Natalia Maliszewska (Polska) odpadła w ćwierćfinale
28. Magdalena Warakomska (Polska) odpadła w eliminacjach
Curling, pary mieszane
1. Kanada
2. Szwajcaria
3. Olimpijczycy z Rosji
Saneczkarstwo, jedynki kobiet
1. Natalie Geisenberger (Niemcy) 3.05,232 (46,245/46,209/46,280/46,498)
2. Dajana Eitberger (Niemcy) 3.05,599 (46,381/46,193/46,577/46,448)
3. Alex Gough (Kanada) 3.05,644 (46,317/46,328/46,425/46,574)
20. Ewa Kuls-Kusyk (Polska) 2.21,182 (47,037/46,933/47,212)
25. Natalia Wojtuściszyn (Polska) 2.23,159 (49,133/46,736/47,290)
12 lutego (siedem konkurencji finałowych)
Łyżwiarstwo figurowe, drużynowo
1. Kanada - 73 pkt
2. Olimpijczycy z Rosji - 66
3. USA - 62
Snowboard, slopestyle kobiet
1. Jamie Anderson (USA) 83,00 pkt
2. Laurie Blouin (Kanada) 76,33
3. Enni Rukajarvi (Finlandia) 75,38
Biathlon, bieg na dochodzenie kobiet
1. Laura Dahlmeier (Niemcy) czas 30.35,3 (1 karna runda)
2. Anastazja Kuzmina (Słowacja) strata 29,4 (4)
3. Anais Bescond (Francja) +29,6 (1)
30. Weronika Nowakowska (Polska) +3.10,9 (2)
36. Krystyna Guzik (Polska) +3.49,0 (4)
43. Monika Hojnisz (Polska) +4.30,3 (4)
49. Magdalena Gwizdoń (Polska) +5.31,7 (5)
Biathlon, bieg na dochodzenie mężczyzn
1. Martin Fourcade (Francja) czas 32.51,7 (1 karna runda)
2. Sebastian Samuelsson (Szwecja) strata 12,0 (1)
3. Benedikt Doll (Niemcy) +15,1 (1)
56. Grzegorz Guzik (Polska) +6.31,0 (6)
Łyżwiarstwo szybkie, 1500 m kobiet
1. Ireen Wuest (Holandia) 1.54,35
2. Miho Takagi (Japonia) 1.54,55
3. Marrit Leenstra (Holandia) 1.55,26
9. Natalia Czerwonka (Polska) 1.57,85
13. Katarzyna Bachleda-Curuś (Polska) 1.58,51
17. Luiza Złotkowska (Polska) 1.58,99
Narciarstwo dowolne, jazda po muldach mężczyzn
1. Mikael Kingsbury (Kanada) 86,63
2. Matt Graham (Australia) 82,57
3. Daichi Hara (Japonia) 82,19
Skoki, skoczna normalna kobiet
1. Maren Lundby (Norwegia) 264,6 (105,5/110,0 m)
2. Katharina Althaus (Niemcy) 252,6 (106,5/106,0)
3. Sara Takanashi (Japonia) 243,8 (103,5/103,5)
11 lutego (sześć konkurencji finałowych)
Snowboard, slopestyle mężczyzn
1.  Redmond Gerard (USA) 87,16 pkt
2. Max Parrot (Kanada) 86,00
3. Mark McMorris (Kanada) 85,20
Biegi narciarskie, 15 km+15 km mężczyzn
1. Simen Hegstad Krueger (Norwegia) czas 1:16.20,0
2. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia) strata 8,0 s
3. Hans Christer Holund (Norwegia) +9,9
52. Dominik Bury (Polska) +7.00,3
Łyżwiarstwo szybkie, 5000 m mężczyzn
1. Sven Kramer (Holandia) czas 6.09,76
2. Ted-Jan Bloemen (Kanada) 6.11,616
3. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 6.11,618
22. Adrian Wielgat (Polska) 6.31,71
Biathlon, sprint mężczyzn
1. Arnd Peiffer (Niemcy) czas 23.38,8 (0 karnych rund)
2. Michal Krcmar (Czechy) strata 4,4 s (0)
3. Dominik Windisch (Włochy) +7,7 (1)
59. Grzegorz Guzik (Polska) +2.13,4 (2)
67. Andrzej Nędza-Kubiniec (Polska) +2.20,4 (2)
Saneczkarstwo, jedynki mężczyzn
1. David Gleischrer (Austria) czas 3.10,7
2. Chris Mazdzer (USA) +0,026
3. Johannes Ludwig (Niemcy) + 0,230
19. Maciej Kurowski (Polska)
27. Mateusz Sochowicz (Polska)
Narciarstwo dowolne, jazda po muldach kobiet
1. Perrine Laffont (Francja)
2. Justine Dufour-Lapointe (Kanada)
3. Julia Galiszewa (Kazachstan)
10 lutego (pięć konkurenacji finałowych)
Biegi narciarskie, 7,5+7,5 km kobiet
1. Charlotte Kalla (Szwecja) - 40.44,9
2. Marti Bjoergen (Norwegia) - strata 7,8
3. Krista Parmakoski (Finlandia) - 10,1
17. Justyna Kowalczyk (Polska) - 1.45,9
30. Sylwia Jaśkowiec (Polska) - 3.11,4
31. Ewelina Marcisz (Polska) - 3.11,8
41. Martyna Galewicz (Polska) - 4.06,4
Short track, 1500 m
1. Hyojun Lim (Korea Południowa) - 2.10,485 rekord olimpijski
2. Sjinkie Knegt (Holandia) - 2.10,555
3. Siemion Jelistratow (Olimpijczycy z Rosji) - 2.10,687
Łyżwiarstwo szybkie, 3000 m kobiet
1. Carlijn Achtereekte (Holandia) - 3.59,21
2. Ireen Wuest (Holandia) - 3.59,29
3. Antoinette de Jong (Holandia) - 4.00,02
14. Luiza Złotkowska (Polska) - 4.09,69
16. Karolina Bosiek (Polska) - 4.12,44
17. Katarzyna Bachleda-Curuś (Polska) - 4.12,57
Biathlon, sprint kobiet
1. Laura Dahlmeier (Niemcy) - 21,06,2 (0 rund karnych)
2. Marte Olsbu (Norwegia) - strata 24,2 (1)
3. Veronika Vitkova (Czechy) - 25,8 (1)
28. Krystyna Guzik (Polska) - 1.37,1 (1)
34. Weronika Nowakowska (Polska) - 1.57,0 (2)
45. Monika Hojnisz (Polska) - 2.14,4 (3)
56. Magdalena Gwizdoń (Polska) - 2.29,5 (3)
Skoki, skocznia normalna mężczyzn
1. Andreas Wellinger (Niemcy) - 259,3 pkt.
2. Johann Andre Forfang (Norwegia) - 250,9
3. Robert Johansson (Norwegia) - 249,7
4. Kamil Stoch (Polska) - 249,3
5. Stefan Hula (Polska) - 248,8
19. Maciej Kot (Polska) - 217
35. Dawid Kubacki (Polska) - 92