Reklama

Rajd Dakar

Rajd Dakar. Sunderland był liderem motocyklistów, ale już nie jedzie

Brytyjczyk Sam Sunderland niedługo cieszył się sukcesami podczas Rajdu Dakar. Po wygranej na trzecim etapie był liderem motocyklistów, ale we wtorek w końcówce czwartego etapu miał wypadek i musiał się wycofać.

Sunderland, zwycięzca poprzedniej edycji, rozbił się pod koniec etapu San Juan de Marcona - San Juan de Marcona, na którym odcinek specjalny liczył ponad 330 km.

Reklama

W końcówce Brytyjczyk miał wywrotkę, według wstępnej diagnozy doznał urazu kręgosłupa oraz stawu biodrowego i kolanowego. Z miejsca wypadku został śmigłowcem przewieziony na biwak, gdzie zajęli się nim lekarze.

Wtorkowy etap zaczął się z problemami. Rano w San Juan de Marcona było słonecznie, ale na Playa de las Penuelas, skąd ruszano do odcinka specjalnego, zalegała gęsta mgła. To spowodowało, że start opóźniono o 30 minut.

Problemy mieli też kierowcy samochodów. Drugi w klasyfikacji generalnej Francuz Cyril Despres (Peugeot) w połowie odcinka uszkodził tylne zawieszenie i musiał się zatrzymać. Załoga czekała na serwis, który miał ich odholować na biwak.

Na jednym z punktów kontroli czasu nie pojawił się także trzeci w klasyfikacji generalnej Katarczyk Nasser Al-Attiyah (Toyota). Po ponad godzinie załodze udało się samochód naprawić i ruszyć, ale jechali bardzo wolno. Na razie nie dotarli do mety.

Po wypadku Sunderlanda liderem w rywalizacji motocyklistów został Francuz Adrien Van Beveren (Yamaha), który wygrał wtorkowy etap. Drugi na mecie zameldował się jego rodak Xavier de Soultrait (Yamaha), a trzecie miejsce zajął Austriak Matthias Walkner (KTM).

Wyniki 4. etapu:

motocykle:

 1. Adrien Van Beveren (Francja/Yamaha)       4:08.23

 2. Xavier de Soultrait (Francja/Yamaha)  strata 5.01

 3. Matthias Walkner (Austria/KTM)               7.10

klasyfikacja generalna:

 1. Van Beveren                               11:03.23

 2. Pablo Quintanilla (Chile/Husqvarna)    strata 1.55

 3. Kevin Benavides (Argentyna/Honda)             3.15

Dowiedz się więcej na temat: Sam Sunderland | Rajd Dakar