Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy 2018: Polaków mecz o wszystko z Francją, starcie Włochów z Rosjanami

W sobotę z siatkarskim mundialem może pożegnać się kilka uznanych firm. Kluczowy mecz z Francją rozegrają Polacy, a o życie walczyć będą też Słoweńcy, Bułgarzy i Serbowie. A na deser, o godzinie 21:15 kibice zobaczą starcie wagi ciężkiej: Rosja - Włochy.

Bardzo ciekawie zapowiada się druga seria gier drugiej fazy MŚ w Mediolanie, gdzie najpierw Holandia zmierzy się z Finlandią, a później kibiców czeka wielki szlagier Włochy - Rosja. Oranje muszą pokonać Suomi, by zachować szansę na awans z grupy i walkę w najlepszej szóstce. Zadanie mogą im ułatwić Włosi, jeśli pokonają Rosjan. Ale Sborna tanio skóry nie sprzeda i może przerwać passę siedmiu kolejnych zwycięstw Italii. Zwłaszcza że walczy o życie i mecz z Włochami może być tym kluczowym.

W Bolonii najpierw Australia zmierzy się z Belgią, która ma matematyczne szanse na awans i musi wygrać, żeby je zachować. Kangury już wiedzą, że w poniedziałek wracają do domów, ale cieszą się siatkówką i chcą wygrywać dla własnej przyjemności. Wieczorem z kolei debiutująca w MŚ Słowenia, która jest rewelacją turnieju i zaskakuje kolejnych rywali, stawi czoła mistrzom olimpijskim z Brazylii. Wygrana da Canarinhos awans, w razie porażki to Słowenia może być liderem grupy.

O życie zagrają też Irańczycy, którzy po porażce 0:3 z Bułgarią nie mogą stracić punktów z Kanadą. Klonowe Liście szans na awans już nie mają, ale nie wydaje się, by Stephane Antiga pozwolił swojej drużynie na ulgowe potraktowanie Persów. Bardzo ciekawie będzie też w drugim meczu, zmierzą się niepokonani w turnieju Amerykanie z Bułgarami, którzy w pełnej fanów Armeec Arenie grają jak z nut. Wygrana z USA dałaby Lwom niezwykle cenne punkty i znacznie zbliżyła do awansu. Porażka zmusi do kalkulacji i zerkania na wyniki rywali.

Reklama

Polacy, mistrzowie świata, mieli sprawy we własnych rękach, ale przegrali z Argentyną (2:3) i muszą twardo bić się o awans. W sobotę czeka ich mecz z Francją, który muszą wygrać, by pozostać liderem grupy H. Ścigać ich będzie Serbia, po wygranej z Francją mająca ten sam bilans zwycięstw co Biało-Czerwoni. Meczem z Argentyną Serbowie mogą nasz zespół wyprzedzić w tabeli, a jeśli obie zwyciężą, to zagrają w niedzielę w Warnie mały finał w grupie. Najpierw ekipa z Bałkanów musi jednak ograć rewelacyjną Argentynę.

Harmonogram gier czternastego dnia MŚ siatkarzy 2018:

  •     Holandia - Finlandia, grupa E (Mediolan), godzina: 17:00
  •     Rosja - Włochy, grupa E (Mediolan), godzina: 21:15
  •     Australia - Belgia, grupa F (Bolonia), godzina: 16:00
  •     Słowenia - Brazylia, grupa F (Bolonia), godzina: 20:30
  •     Iran - Kanada, grupa G (Sofia), godzina: 16:00
  •     Bułgaria - USA, grupa G (Sofia), godzina: 19:40
  •     Serbia - Argentyna, grupa H (Warna), godzina: 16:00
  •     Polska - Francja, grupa H (Warna), godzina: 19:40

Dowiedz się więcej na temat: MŚ siatkarzy 2018